R5 5600 alınır mı?

Mando9098

Kilopat
Makaleler
10
Yer
Isparta
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
R5 5600 / Evga Gtx 1660s / 2x8gb corsair vengeance 3200mhz / Asrock b550m-hdv
Meslek
Fotoğrafçı
Şu anda R5 5600 alacaktım biraz daha araştırıyım derken Technopat forumda gezerken alınır alınmaz konularını gözden geçirirken indirim mevzusu gözüme battı.
Şu anda 4500TL Teknosa'da ve oradan almayı düşünüyorum çünkü arkadaşım internetten farklı bir PC bileşeni alıp magdur oldu sorunu çözüldü fakat 200TL ucuz diye internetten almayı düşünmüyorum ve evet kutulu fanlı alacağım o yüzden en iyi seçenek Teknosa. Lakin internette 4000 gibi fiyata ya da daha düşük fiyata yakın zamanda geriler mi? Ona göre bekleyeceğim
Bileşenler:
ASUS Prime B450M K
EVGA 1660 Super.
Corsair Vengeance 2x8GB 16 GB RAM 3200MHz.

5600 alınır fakat stok soğutucuyla boşta ortalama 60 derecede çalışan bir işlemci. Yani eğer bu işlemciyi alacaksanız sıvı soğutma kullanmanız şart. Onun dışında performans olarak gayet yeterli.

5600 alınır fakat stok soğutucuyla boşta ortalama 60 derecede çalışan bir işlemci. Yani eğer bu işlemciyi alacaksanız sıvı soğutma kullanmanız şart. Onun dışında performans olarak gayet yeterli.
sıvı sogutmaya yetecek param yok maalesef

Şart değil. Bu işlemci için hava soğutma da yeter. İşlemci alınır. Üstüne bir de SE224 XTS ya da 214 XT alınabilir.

Teknosa da sizi uğraştırır. İsterse iade de almaz.

Amazon.com.tr

Kafam rahat etsin, 30 gün içinde iade edebileyim diyorsanız Amazon'dan alın. 4000 TL.

Yorumda birisi stock termal macununun çöp oldugunu söylemiş dogru mu? Ayrı olarak macun almam daha mı mantıklı?

Yorumda birisi stock termal macununun çöp oldugunu söylemiş dogru mu? Ayrı olarak macun almam daha mı mantıklı?
Her zaman harici termal macun alıp onu kullanmak iyidir. Ama buna bütçe ayırmak istemiyorsanız soğutucu üzerinde gelen macun da işinizi görecektir. ''Çöp'' seviyesinde olduğunu düşünmüyorum.

Her zaman harici termal macun alıp onu kullanmak iyidir. Ama buna bütçe ayırmak istemiyorsanız soğutucu üzerinde gelen macun da işinizi görecektir. "Çöp" seviyesinde olduğunu düşünmüyorum.

Yeni konu açamıyorum. Hava sogutucu önerebilir misiniz? 600lira civarlarında varsa mümkünse değilse 800e kadar bildiğiniz iyi bir hava sogutucu var mıdır?

Yeni konular

Geri
Yukarı