R5 5600 Cinebench R23 testinde zorlanmıyor

SerhatBaki

Hectopat
Daha fazla  
Windows 11 lisanlı key aldığım için format atma kararı verdim ve FPS test amacıyla CS:GO FPS test mapine girdim ve FPS'im normalden 100 daha azdı. Ben de Cinebench R23 ile test etme kararı verdim o da normalden 2K puan daha az bende Core Temp yükleyip bakayım dedim normalde 4.55GHz çıkması gereken işlemcim gördüğünüz üzere 4.1 GHz bile değil, ne yapabilirim? Chipset ile ekran kartı driveri kurulu. Yüksek performans modunda.

1662401601437.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Tek çekirdekte Boost değerine ulaşır multi olarak 4.1 GHz sanırım. Daha bugün yaptım test ve bende de 4.1 olmasına rağmen yoksayılabilecek derecede düşüktü 4.1'den.

Tek çekirdekte Boost değerine ulaşır multi olarak 4.1 GHz sanırım. Daha bugün yaptım test ve bende de 4.1 olmasına rağmen yoksayılabilecek derecede düşüktü 4.1'den.

Dediğiniz gibi oldu Boost clock hızında şu an voltaj1.1250 load %50 test devam ediyor fakat dediğim gibi sorun bu değil format sonrasında ortalama FPS ve puan düşüklüğü.

Son durum: Single score olması gerekenden fazla mutli score olması gerekenden az :D

Son düzenleme:
Dediğiniz gibi oldu Boost clock hızında şu an voltaj1.1250 load %50 test devam ediyor fakat dediğim gibi sorun bu değil format sonrasında ortalama FPS ve puan düşüklüğü.

Son durum: Single score olması gerekenden fazla mutli score olması gerekenden az :D

Başka bir programla sıcaklık değerini ve işlemci kullanım yüzdesinin kontrol edin sıcaklıktan dolayı throttle yapıyor olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı