R5 5600 Forza Horizon 5'te 86 Derece Normal mi?

BatuhanCeylann

Kilopat
Yer
İstanbul/Bayrampaşa
Daha fazla  
Sistem boşta 50-55 derece arasında dolaşıyor. Forza Horizon 5 yüksek ayarlarda oynarken 83-86 derecede çalışıyor. En yüksek derecede 89 yazıyor. Stock fan kullanıyorum. İşlemci Ryzen 5 5600 bilenler yorum yapsın bu sorun teşkil eder mi? Daha yeni aldım termal macun sürdüm.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer hız aşırtma falan yaptıysan stock halde kullan. Bu arada voltaj düşürebilirsiniz bende 5600G var ama benim de işlemcim 85 dereceleri 80 dereceleri görüyordu 4400MHz sabit ve 1.375v ayarında. Şimdi stock halde 1.200v veya 1.275v ayarında kullanıyorum dün Forza 4'te 57'yi geçmedi 4400 MHz çalıştı gene. Stock soğutucuyla 95 derece görmesi normal değil bence.

İşlemci kullanımını %100'den %99'a getir böylece işlemci taban frekansta kalacak (3.50 GHz)

Kışın böyleyse yaz daha kötü olur. Bunu uygula.

Bunu nasıl yapabilirim?

Sıvı soğutma alsam mı diyorum ama fiyatı da çok fazla.

H

Eğer hız aşırtma falan yaptıysan stock halde kullan. Bu arada voltaj düşürebilirsiniz bende 5600G var ama benim de işlemcim 85 dereceleri 80 dereceleri görüyordu 4400MHz sabit ve 1.375v ayarında. Şimdi stock halde 1.200v veya 1.275v ayarında kullanıyorum dün Forza 4'te 57'yi geçmedi 4400 MHz çalıştı gene. Stock soğutucuyla 95 derece görmesi normal değil bence.

Hız aşırtma yapmadım voltaj nasıl düşürülür.

Siz hala bitmediniz mi ya? 13900k ile 7950X arasındaki sıcaklık farkına bak. Intel farkı ile normal tabii.

Dostum amacım işlemciyi kötülemek değil AMD'nin işlemcilerinde yüksek derece normal gibi diğer konulara bak. Intel'de bu durum aynı olabilir sonuçta arada bir rekabet var teknoloji devrindeyiz firmalar ben daha iyi yaparım diye işlemcileri bombaya çeviriyor şöyle bir dönemde.

İyi bir soğutucu alamıyorsanız en azından thermal grizzily kryonaut alıp uygulama yapabilirsiniz sistemin en azından 70 derecelere kadar düşeceğini düşünüyorum. Son olarak işlemcinin güç durumunu değiştirmenin bir anlamı yok çünkü verdiğiniz paranın hakkını o şekilde alamazsınız. Recep beyin undervolt yaptığı videoya bakarak biraz deneme yapılabilir termal macun almak için bütçe yoksa son önerim o olacak.

Sı.

İyi bir soğutucu alamıyorsanız en azından thermal grizzily Kryonaut alıp uygulama yapabilirsiniz sistemin en azından 70 derecelere kadar düşeceğini düşünüyorum. Son olarak işlemcinin güç durumunu değiştirmenin bir anlamı yok çünkü verdiğiniz paranın hakkını o şekilde alamazsınız. Recep beyin undervolt yaptığı videoya bakarak biraz deneme yapılabilir termal macun almak için bütçe yoksa son önerim o olacak.

Sıvı soğutma baktım gerçekten pağalı kule tipli iyi olan bir soğutucu var mı uzun ömürlü montajı kolay. Bir de kasanın ön camını sökeceğim hava daha iyi alsın diye ama bana toz filtresi lazım Türkiye'de hiç yok.

Sı.

Sıvı soğutma baktım gerçekten pağalı kule tipli iyi olan bir soğutucu var mı uzun ömürlü montajı kolay. Bir de kasanın ön camını sökeceğim hava daha iyi alsın diye ama bana toz filtresi lazım Türkiye'de hiç yok.

Kaç gündür ne atıyorum ben hocam

Geri
Yukarı