Çözüldü R5 5600 - GTX 1050 Ti sistemde siyah ekran hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

533260

Centipat
RAM
32 GB
SSD veya HDD modeli
Samsung 970 EVO Plus 500GB
Ekran kartı
GTX 1050Ti
Anakart
Asus Prime B550M-K
İşlemci
Ryzen 5 5600
Merhaba dostlar,

Bilgisayarı kullanırken belirli bir süre sonra birden fanlar tam hızla dönmeye başlıyor ve monitor "No signal" uyarısı vererek siyah ekrana dönüşüyor. Sonrasında ise bilgisayarı kasanın tuşuna basılı tutup kapatmadığım sürece de kullanamıyorum. Siyah ekranda kilitleniyor resmen. Buna neyin sebep olduğunu nasıl öğrenebilirim? Sizce neden kaynaklanıyor olabilir? Desteklerinizi bekliyorum.

Teşekkürler.

Son düzenleme:
Çözüm
Ekran kartınızda güç girişi varsa, boştaki başka bir soketi takın, kartı söküp tekrar takın, sökünce pinlerini de kontrol edin kararma var mı, kartın kendinde de arıza olabilir.
Merhaba dostlar,

Bilgisayarı kullanırken belirli bir süre sonra birden fanlar tam hızla dönmeye başlıyor ve monitor "no signal" uyarısı vererek siyah ekrana dönüşüyor. Sonrasında ise bilgisayarı kasanın tuşuna basılı tutup kapatmadığım sürece de kullanamıyorum. Siyah ekranda kilitleniyor resmen. Buna neyin sebep olduğunu nasıl öğrenebilirim? Sizce neden kaynaklanıyor olabilir? Desteklerinizi bekliyorum.

Teşekkürler.

Ekran kartını sökün anakart üzerinden onboard deneyin çözülürse yazarsınız çözülmesse farklı bir sorun vardır.

Yeni konular

Geri
Yukarı