Çözüldü R5 5600 - GTX 1660 Ti sistem çalışıyor fakat ekran siyah

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Tevez51

Kilopat
Yer
Maltepe
Daha fazla  
Meslek
Mühendis okuyor
Bilgisayarın özelliklerini yazmak ile başlayayım.

Ryzen 5 5600 (yeni aldım) eski Ryzen 3 1200.
GTX 1660 Ti Gigabyte.
G.Skill ve Crosshair 3000 MHz 8+8 RAM.
ASUS B450M Dragon anakart.

Öykü şöyle yeni işlemciyi anakarta taktım fakat görüntü gelmedi internetten baktığım da BIOS güncellemesi gerekiyormuş cikartip eski işlemci taktım ekran gelmedi siyah ekran da kalıyor ve ne denediysem olmadi. Ekrana hiçbir şey gelmiyor BIOS ekrani anakart logosu dahil gelmiyir.

1.RAM'leri teker teker çıkarıp denedim her ikisini tek tek farklı slotlara
2.RAM'leri silgi ile sildim.
3.boot yapamıyor deyip SSD cikardim boş hard disk ile format USB ile denedim olmadı.
4.monitor display ile bağlıydı HDMI ile denedim olmadı.
5. ekran kartına başka güç kablosunu taktım ekran kartini silgiyle sildim temizledim olmadı
Başka yöntemler var mı bilmiyorum internet de çok araştırdım bulamadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
BIOS güncel mi acaba? Ekran hiç mi gelmiyor.

BIOS güncell değil maalesef sorunu tespit ettim, CLR_CMOS jumper ile kısa devre yapıp ardından eski işlemciyi taktım BIOS ekranına kadar geldi fakat Windows açılmadı explorer.exe diye bir hata aldım BIOS üzerinden internetle yeni güncellemeyi indirdim, ve format ekranına gelebildim format atıp kurtuldum B450M anakarta 5600 taktım çalışıyor şu an güncell BIOS ile birlikte. Konu kilit çözülmüştür.
BIOS güncel mi acaba? Ekran hiç mi gelmiyor.

BIOS güncell değil maalesef sorunu tespit ettim, CLR_CMOS jumper ile kısa devre yapıp ardından eski işlemciyi taktım BIOS ekranına kadar geldi fakat Windows açılmadı explorer.exe diye bir hata aldım BIOS üzerinden internetle yeni güncellemeyi indirdim, ve format ekranına gelebildim format atıp kurtuldum B450M anakarta 5600 taktım çalışıyor şu an güncell BIOS ile birlikte. Konu kilit çözülmüştür.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı