R5 5600 High Power 750W Sisteme RX 6900XT Ekran Kartı Alınır mı?

• Konuyu başlatan Kyl
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 20
  • Görüntüleme 1B
Neden undervolt yapmamı önerdiniz? Amd Radeon uygulamasından ekran kartına auto oc yapmaya nasıl bakıyorsunuz oyunlarda kac fps sağlar bana

Sağolasın bu arada haklısın.

Zaten tekli çekirdek performansının oyun içi etkisini biliyorum ama tepe model ile ortalama modelin yakın olması şaşırttı tekli çekirdek performansı olsa bile.

Şuan için islemciyi güncelleyemem, sizce grafik kartı gerektirecek oyunlarda bu ikili ile 2k da rx6900xt tam %95 üstü performansı alır mıyım? Merak ettiğim bu açıkçası rx6800xt performansı almak istemiyorum darboğaz yüzünden.
Pek darboğaz olacağını sanmıyorum 2K özelinde. 5600'ün OC yönü de kuvvetli. Bir sorun olmaz.

4070 Ti ile 2K'da kullanan var şu an.

Neden undervolt yapmamı önerdiniz? AMD Radeon uygulamasından ekran kartına Auto OC yapmaya nasıl bakıyorsunuz oyunlarda kac FPS sağlar bana.

Sağ olasın bu arada haklısın.

Zaten tekli çekirdek performansının oyun içi etkisini biliyorum ama tepe model ile ortalama modelin yakın olması şaşırttı tekli çekirdek performansı olsa bile.

Şu an için islemciyi güncelleyemem, sizce grafik kartı gerektirecek oyunlarda bu ikili ile 2K da RX 6900 XT tam %95 üstü performansı alır mıyım? Merak ettiğim bu açıkçası RX 6800 XT performansı almak istemiyorum darboğaz yüzünden.

Çünkü ortalama %2-%3 en fazla %5 kazanım sağlıyor. Kartlarda overclock diye bir şey yok desek yeridir. Onun yerine undervolt yapmak 1000 kat daha iyi. 6800XT'de yapmıştım bir şeyler ama unuttum aklımda yok hatırladığım ortalama 70W'a kadar düşüş yakalamıştım.

Şu an bir abimden aldığım EVGA 3080 var kasada. 1150mv 2040MHz' çıkan kartı 900 mv 2003MHz'e düşürdüm. 370W çeken kart 300wlara indi. Ben bunun sınırlarını zorlasam ne olur zorlamasam ne olur? 100'ün üzerinde 2-3 FPS için değmez. Sessizlik, serinlik ve elektrik de cebine kar.

Ryzen'de eski tip overclock düşünülmemeli bence. Buz gibi de çalışsa bütün çekirdekler belli bir yüzdeyi geçince voltaj düşürüyor. Siz o voltajı yükte düşürmüyor sabit veriyorsunuz. Anten modellemek(bir nevi render) için aldığımız 3700X'ini arkadaşım bana verdi. Aldığımızda ve sabit OC yaptığımız zamandan önce (1.35v 4.2GHz) 4400 MHz'leri gören işlemci bana verdiğinde Boost'unu kaybetmişti 4350 üstüne çıkmıyordu. silikon kalitesinin ötesinde voltajlarda dolaşmak ufak ufak haşlama habercisi olabilir. Curve optimizer ve 4.65GHz gayet yeterli aslında ama siz bilirsiniz.

Tekrar hayırlı olsun. Güle güle kullanın.

Pek darboğaz olacağını sanmıyorum 2K özelinde. 5600'ün OC yönü de kuvvetli. Bir sorun olmaz.

4070 Ti ile 2K'da kullanan var şu an.

Çünkü ortalama %2-%3 en fazla %5 kazanım sağlıyor. Kartlarda overclock diye bir şey yok desek yeridir. Onun yerine undervolt yapmak 1000 kat daha iyi. 6800XT'de yapmıştım bir şeyler ama unuttum aklımda yok hatırladığım ortalama 70W'a kadar düşüş yakalamıştım.

Şu an bir abimden aldığım EVGA 3080 var kasada. 1150mv 2040MHz' çıkan kartı 900 mv 2003MHz'e düşürdüm. 370W çeken kart 300wlara indi. Ben bunun sınırlarını zorlasam ne olur zorlamasam ne olur? 100'ün üzerinde 2-3 FPS için değmez. Sessizlik, serinlik ve elektrik de cebine kar.

Ryzen'de eski tip overclock düşünülmemeli bence. Buz gibi de çalışsa bütün çekirdekler belli bir yüzdeyi geçince voltaj düşürüyor. Siz o voltajı yükte düşürmüyor sabit veriyorsunuz. Anten modellemek(bir nevi render) için aldığımız 3700X'ini arkadaşım bana verdi. Aldığımızda ve sabit OC yaptığımız zamandan önce (1.35v 4.2GHz) 4400 MHz'leri gören işlemci bana verdiğinde Boost'unu kaybetmişti 4350 üstüne çıkmıyordu. silikon kalitesinin ötesinde voltajlarda dolaşmak ufak ufak haşlama habercisi olabilir. Curve optimizer ve 4.65GHz gayet yeterli aslında ama siz bilirsiniz.

Tekrar hayırlı olsun. Güle güle kullanın.

Bugün yeni haber geldi, bana yanlış bilgi vermişler bana değişim ile gelen kart RX 6900 XT değil de RX 7900 XT Gaming Z Trio'muş bu kart ile 2K da R5 5600 ile performans nasıl olur?
750W Gold PSU yeterli mi?
Satsam ne kadar koymalıyım kapalı kutu ürünü.

Bugün yeni haber geldi, bana yanlış bilgi vermişler bana değişim ile gelen kart RX 6900 XT değil de RX 7900 XT Gaming Z Trio'muş bu kart ile 2K da R5 5600 ile performans nasıl olur?
750W Gold PSU yeterli mi?
Satsam ne kadar koymalıyım kapalı kutu ürünü.

7900XT 2.elde eder işte çok iyi kart. 0 fiyatının birkaç k altına gider büyük ihtimalle. Bilemiyorum paranız var mı ama bence 2.elde güzel blok bir 6800XT 7-8k bandına bulursanız alın. 7900XT'yi satmam lazım acelesine getirmeyin. İnşallah referans tasarım göndermezler.

Hangi garanti şirketi ya bu? Tüketici haklarına riayet eden adam gibi adammış. Normalde bunların türünün çoğu fatura rakamına bakar uygun fiyatlıysa para iadesi çıkarırlar. Siz 6800XT'yi çok pahalıyken falan mı aldınız?

7900XT 2.elde eder işte çok iyi kart. 0 fiyatının birkaç k altına gider büyük ihtimalle. Bilemiyorum paranız var mı ama bence 2.elde güzel blok bir 6800XT 7-8k bandına bulursanız alın. 7900XT'yi satmam lazım acelesine getirmeyin. İnşallah referans tasarım göndermezler.

Hangi garanti şirketi ya bu? Tüketici haklarına riayet eden adam gibi adammış. Normalde bunların türünün çoğu fatura rakamına bakar uygun fiyatlıysa para iadesi çıkarırlar. Siz 6800XT'yi çok pahalıyken falan mı aldınız?

Evet satın aldığım kişi 23bin TL almıştı, oksid bilişim garanti servisinin adı.
Tavsiye ederm birkaç bin TL daha verin bu yerden garantiniz olsun.
Benim eski ekran kartını bakım yaptırmak, sağ fan tıkırtısı ve coilwhine idi.
Sonra oyundayken karıncalanma olduğu aklıma gelince bir iki görsel ekledim. Bu karınca tespit edildi değişim sağlanıyor dendi.

Referans tasarım değil. MSI RX 7900 XT Gaming Z Trio dendi.
RX 6800 XT, RX 6900 XT veya RTX3070 Ti RTX3080 yeter bana. Sonuçta haftada bir oyun oynayan biriyim. Fazla lükse kaçmak istemiyorum, bir yandan R5 5600 ile %10'dan daha az darboğaz alırsam 2K da zaman içinde Ryzen 7 5800x3D alıp ömürlük PC kurup bakayım keyfime diyorum. Bunu yapsam bu işlemciye ID-Cooling SE 224XT yetmez uğraşta uğraş.
Ben kaça satarım bu kartı ya :D

Evet satın aldığım kişi 23bin TL almıştı, oksid bilişim garanti servisinin adı.
Tavsiye ederm birkaç bin TL daha verin bu yerden garantiniz olsun.
Benim eski ekran kartını bakım yaptırmak, sağ fan tıkırtısı ve coilwhine idi.
Sonra oyundayken karıncalanma olduğu aklıma gelince bir iki görsel ekledim. Bu karınca tespit edildi değişim sağlanıyor dendi.

Referans tasarım değil. MSI RX 7900 XT Gaming Z Trio dendi.
RX 6800 XT, RX 6900 XT veya RTX3070 Ti RTX3080 yeter bana. Sonuçta haftada bir oyun oynayan biriyim. Fazla lükse kaçmak istemiyorum, bir yandan R5 5600 ile %10'dan daha az darboğaz alırsam 2K da zaman içinde Ryzen 7 5800x3D alıp ömürlük PC kurup bakayım keyfime diyorum. Bunu yapsam bu işlemciye ID-Cooling SE 224XT yetmez uğraşta uğraş.
Ben kaça satarım bu kartı ya :D

Tamam işte 23K yüzünden olabilir. Bu ülkedeki hiçbir şirkete güvenmiyorum çünkü. 12-13kya düştüğü zamanlarda almış olsaydınız para iadesini yapıştırırlardı direk.

Elimizde bir veri yok fakat yeni nesil kartlarda bloklar resmen level atladı. Çok serin çalışıyorlar. XFX'in incelemesi var. Yükte 55 derece çalışıyormuş. Muhteşem blok yapmışlar. Bu yüzden MSI da MSI diyecek birisini bulabilirseniz 23-24K bandına gidebilir bu fiyatlarda. Yoksa XFX'e yani 20klara kadar inmek gerekebilir. 7900XT çoğu kalemde RT, DLSS hariç saf güçte 4070 Ti'dan iyi olsa da bu milletin VW sevdası gibi bir şey nVIDIA.

XFX Merc 310 7900xt Black İnceleme
7900xt
4070ti
7900xt + SAM + OC

Bugün biriyle konuştum 9-10 ay garantili powercolor rx6800xt red devil kartını 8250 vericek kgf tam güzel bi model diye biliyorum 8250 iyi mi bu kart için?

Bugün biriyle konuştum 9-10 ay garantili PowerColor RX 6800 XT Red Devil kartını 8250 verecek kgf tam güzel bir model diye biliyorum 8250 iyi mi bu kart için?

Red Devil 6xxx serisinin kralı. Xtxh 6900XT'ler hariç. Garanti etiketi ve fanlar kontrol edilerek alınabilir. Fanları elinizle hızlıca döndürün tıslama yapıyor mu bir bakın. Mining çıkması kartlarda en çok gördüğüm lanet sorunlardan birisi o. Evde yılan besliyor hale gelirsiniz. Fiyatı da ne çok iyi ne çok kötü.

Geri
Yukarı