R5 5600 için 2500 TL altı soğutucu önerisi

Batili3

Decapat
Daha fazla  
RAM
Gskill ripjaws 8x2 3200mhz
Ekran kartı
Asus tuf rtx 3060ti
Anakart
B450m S2H
İşlemci
Ryzen 5 5600
Merhabalar, geçen gün Ryzen 5 5600 aldım ancak işlemci yüksek grafikli oyunlarda inanılmaz ısınıyor ve bu yüzden sıvı ya da hava soğutucu önerisi istiyorum.

Bütçe: 2500'e kadar olur.
Kasam Corsair Spec-Delta RGB 550W.

Sıvı soğutucu istiyorsanız alın ancak gerçekten hiç gerek yok Ryzen 5 5600 gibi bir işlemci için. SE-224-XT bile fazla, bu yeterli:

Bence ön kısmında mesh yapısı daha fazla olan bir kasa al. İçeriye hava akışı ve çıkışına odaklan bence. Sonra o işlemciye stok soğutucu bile koysan götürür.

Sıvı soğutmaya gerek yok bu işlemci için, İd cooling 224 xt alın yeterli. Kendimde aynı işlemci ve soğutucu mevcut, yük altında 50-55 derece.
öneriniz için teşekkürler, sipariş vereyim hemen.

Bence ön kısmında mesh yapısı daha fazla olan bir kasa al. İçeriye hava akışı ve çıkışına odaklan bence. Sonra o işlemciye stok soğutucu bile koysan götürür.
kasayı ileride değiştirmeyi düşünüyorum gene de öneriniz için teşekkürler.

Sıvı soğutucu istiyorsanız alın ancak gerçekten hiç gerek yok Ryzen 5 5600 gibi bir işlemci için. SE-224-XT bile fazla, bu yeterli:

teşekkürler.

Son düzenleme:
Hocam bütçe varsa ve alabilecekseniz alın, geleceğe yatırım olarak düşünerek alın. İleride işlemci değiştirirsiniz daha güçlü bir soğutma lazım olur, sıvı soğutmadan devam edersiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı