R5 5600 için GTX 970 yeterli mi?

denizzkn11

Centipat
Daha fazla  
Sistemime upgrade yaptım aşırı hardcore grafikli oyun oynayan birisi değilim daha çok rekabetçi oyunlar oynuyorum. İnternette bulamadım benchmarklarını sizce bu sistem triple a oyunları Low da 60 FPS oynatmaya yeter mi? Bir de ekran kartı çok eski yaklaşık 6 sene oldu alalı performansını arttırmak için ne yapabilirim? Yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler.

İşlemciniz işlemci tabanlı rekabet oyunlarında uçurur grafik tabanlı oyunlarda da medium ayarlarda bile 60 görürsünüz. Eski kartları overclock yapmanızı önermem açıkçası termal macununu değiştirip fanları temizleyip devam etmeniz en sağlıklısı.

Son düzenleme:
İşlemciniz işlemci tabanlı rekabet oyunlarında uçurur grafik tabanlı oyunlarda da medium ayarlarda bile 60 görürsünüz. Eski kartları overclock yapmanızı önermem açıkçası termal macununu değiştirip fanları temizleyip devam etmeniz en sağlıklısı.

Açıkçası ben RDR2 oynamııştım i5 4590K 8 GB RAM gtxx 970 sistemde şehirlerde ve etrafda çok fazla nesne olan yerlerde bayağı bir kasıyordu onun dışında medium ayarlarda iyiydi şehirlerdede işlemci yüzünden kasıyormuş zaten, fakat bir sorum var ben bir şeyleri takıp çıkarmakta çok iyi değilim ekran kartının termal macununu yenilemek kolaymı yoksa bir servisemi götürmemi önerirsin?

970 1650'in az önünde bir kart 1080p Low için yeterli olur yani.
Bayağı eski bir kart performansının düşmesi muhtemel yani o yüzden sordum aslında

Açıkçası ben RDR2 oynamııştım i5 4590K 8 GB RAM gtxx 970 sistemde şehirlerde ve etrafda çok fazla nesne olan yerlerde bayağı bir kasıyordu onun dışında medium ayarlarda iyiydi şehirlerdede işlemci yüzünden kasıyormuş zaten, fakat bir sorum var ben bir şeyleri takıp çıkarmakta çok iyi değilim ekran kartının termal macununu yenilemek kolaymı yoksa bir servisemi götürmemi önerirsin?

Bayağı eski bir kart performansının düşmesi muhtemel yani o yüzden sordum aslında

Isınmıyorsa performansı düşmez.

Bayağı eski bir kart performansının düşmesi muhtemel yani o yüzden sordum aslında.

Yukarıda dedikleri gibi ısınmıyorsa peformansınıza etki etmez ama ekstra serin çalışması da bir noktada performans artışı sağlar. Korkacak hiçbir şey yok en son termal macun değişimi 1 yılı geçtiyse değiştirmek istiyorsanız değiştirebilirsiniz. Değiştirmeden önce YouTube'da termal macun değişimi yapan birini izlemenizi tavsiye ederim onun dışında zor bir yanı yok gayet basit.

Boşta 60 61 derecelerde geziyor yük altında maksimum 71 72'yi gördüm sizce değiştirmem gerekir mi?

Yükte sıcak değil de boşta normalden daha sıcak çalışıyor üzün süredir termal macun değiştirmediyseniz değiştirebilirsiniz bence.

Yeni konular

Geri
Yukarı