R5 5600 için işlemci soğutucu önerisi

BrewsteR

Hectopat
Arkadaşlar herkese iyi sosyaller.

Malum yaz ayındayız işlemcim aşırı derece de ısınıyor, Valorant oynuyorum genellikle.
Stok fan ile 92-93 dereceleri gördüm.
Adana da oturuyorum havalar gerçekten sıcak ve ikinci kattayız hiç hava estiği de yok.
Termal macunu da yeniledim fakat durum halen aynı kasanın camını da çıkardım gene aynı.
Bende soğutucu almaya karar verdim işlemciyi yakmadan.

Aklımda 2-3 model var bazıları ikinci el biri de sıfır.

SE-214-XT (sıfır olan): link

Thermaltake TH240 ARGB (ikinci el): link 1500-1700TL civarı anlaştık sayılır.

Cooler Master Masterliquid Lite 240 (ikinci el): link 1300-1400TL civarı anlaşabileceğimizi düşünüyorum.​

Sizce hangisini tercih etmeliyim?
Başka tavsiyeleriniz de varsa bütçem maksimum 1500TL.

Sistemim;
R5 5600.
Kasa: Vento VG15FE Link

Şimdiden ilgilenen herkesten Allah razı olsun.

Arkadaşlar herkese iyi sosyaller.

Malum yaz ayındayız işlemcim aşırı derece de ısınıyor, Valorant oynuyorum genellikle.
Stok fan ile 92-93 dereceleri gördüm.
Adana da oturuyorum havalar gerçekten sıcak ve ikinci kattayız hiç hava estiği de yok.
Termal macunu da yeniledim fakat durum halen aynı kasanın camını da çıkardım gene aynı.
Bende soğutucu almaya karar verdim işlemciyi yakmadan.

Aklımda 2-3 model var bazıları ikinci el biri de sıfır.

SE-214-XT (sıfır olan): link

Thermaltake TH240 ARGB (ikinci el): link 1500-1700TL civarı anlaştık sayılır.

Cooler Master Masterliquid Lite 240 (ikinci el): link 1300-1400TL civarı anlaşabileceğimizi düşünüyorum.​

Sizce hangisini tercih etmeliyim?
Başka tavsiyeleriniz de varsa bütçem maksimum 1500TL.

Sistemim;
R5 5600.
Kasa: Vento VG15FE Link

Şimdiden ilgilenen herkesten Allah razı olsun.

Hocam açıkçası R5 5600 için 240mm sıvı sogutu fazla olur ileride bilgisayarı değiştirsem bile yüksek ihtimalle Ryzen 7000+ veya Intel geçersin bunlarda soket degişmiş açıkçası kule tipi güzel bir soğutma daha iyi olacakt8r veya 120mm bir sıvı soğutma istiyorsan.

Hocam açıkçası R5 5600 için 240mm sıvı sogutu fazla olur ileride bilgisayarı değiştirsem bile yüksek ihtimalle Ryzen 7000+ veya Intel geçersin bunlarda soket degişmiş açıkçası kule tipi güzel bir soğutma daha iyi olacakt8r veya 120mm bir sıvı soğutma istiyorsan.

Snowman T6 da güzel bir F/P ürünü bakmanı öneririm.

Bu söyledikleriniz de mantıklı hocam, en iyisi kule tipi SE-214-XT alıp devam mı edeyim?
Bu arada bir alttaki arkadaşın bahsettiği Snowman T6 mı tercih edilmeli yoksa SE-214-XT mi?
Sistemim gerçekten çok ısınıyor, çok performans kaybı yaşıyorum.

Snowman T6 da güzel bir F/P ürünü bakmanı öneririm.

Hocam sizce SE-214-XT mi yoksa bu bahsettiğiniz mi?
Sistemim gerçekten çok ısınıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı