R5 5600 için kule tipi soğutucu önerisi

DeepCool AK400 Zero Dark Plus eğer RGB olması zorunlu değilse ben bu modeli kullanıyorum çok sessiz ve çok da memnunum sıcaklıklar harika 11. nesil Intel i7 11700K işlemcimde stok ayarlar ve 5GHz değerlerinde kullanıyorum üstüne sürülü gelen macunla değerleri Cinebench R23 çoklu çekirdek testinde Max 88 oyunlarda Max 65 70 boşta 45 derecede çalışıyor tam fan hızında bile çok sessiz çalışıyor ve performansı mükemmel öneririm.

Hocam stres testindeki sıcaklık fazla değil mi 5 5600 le 4.65 GHz OC varken 70'i geçmedi 214-XT'yle

11700k çok fazla ısınan bir işlemci o işlemci için minimum sıvı soğutma gerekli diyorlar ve aynen sıcaklığı test için biraz fazla ancak bence idare ediyor K işlemcisi olduğu için overclock işlemcisi ve doğal olarak daha çok ısınıyor. 125w TDP değerine sahip diyeyim.

DeepCool AK400 Zero Dark Plus eğer rgb olması zorunlu değilse ben bu modeli kullanıyorum çok sessiz ve çok da memnunum sıcaklıklar harika 11. Nesil Intel İ7 11700K işlemcimde stok ayarlar ve 5ghz değerlerinde kullanıyorum üstüne sürülü gelen macunla değerleri cinebench r23 çoklu çekirdek testinde max 88 oyunlarda max 65 70 boşta 45 derecede çalışıyor tam fan hızında bile çok sessiz çalışıyor ve performansı mükemmel öneririm.
Ag400 ile Ak400 arasında dış görünüşten başka bir fark olmadığı söyleniyor diğer model hakkında bilginiz varmıdır?

Ag400 ile Ak400 arasında dış görünüşten başka bir fark olmadığı söyleniyor diğer model hakkında bilginiz varmıdır?
Ak400 modeli ve zero dark modeli daha güncellenmiş yeni versiyonu diye biliyorum soğutma performansı yapısı falan daha iyi. Diğer modellerini denemedim ama üzerinde güncellemeler düzeltmeler yapılmış diye biliyorum tam bilgim yok benimki plus modeli olduğu için artıdan 1 fan daha eklemişler ve soğutması daha iyidir fiyat farkı da onun içindir. Ak400 ile ag400 arasındaki fark çok bilmiyorum biraz araştırmak lazım ona göre tercih yapmak daha iyi olur.

Ak400 modeli ve zero dark modeli daha güncellenmiş yeni versiyonu diye biliyorum soğutma performansı yapısı falan daha iyi. Diğer modellerini denemedim ama üzerinde güncellemeler düzeltmeler yapılmış diye biliyorum tam bilgim yok benimki plus modeli olduğu için artıdan 1 fan daha eklemişler ve soğutması daha iyidir fiyat farkı da onun içindir. Ak400 ile ag400 arasındaki fark çok bilmiyorum biraz araştırmak lazım ona göre tercih yapmak daha iyi olur.
Çift fanlı ise fark yaratacaktır ben tek fanlı olan AG ve Ak den bahsetmiştim araştırmak lazım 👍

Daha yeni yazdığım AG400 ile ilgili incelememi okumanızı ve almanızı öneririm.

Öncelikle Açıklayı ve güzel bir inceleme olmuş.
Şuan AG400 ile AK400 arasında 250₺ gibi bir fark bulunuyor İkiside rgb siz olduğu için benim için AG400 1 puan önde ama Diğer tarafta ise
ID-COOLİNG Markasının 2 seçeneği var
SE-214-XT (970₺) ve SE-224-XTS (1150₺)
Bu 4 seçenek Arasında Gidip geliyorum Bahsettiğim diğer modeller ile ilgili bilginiz varmıdır ne yapmamı önerirsiniz?

Son düzenleme:
214xt ile 224XTS arasında çok performans farkı yok fiyat farkına değecek kadar diyorlar çok bilmiyorum açılmış onlarca konu var araştırabilirsiniz. Bu arada ak400 için sade 400, 400 zero dark ve 400 zero dark plus modelleri var fiyat ve model olarak farklı ürünler bence ag400 yada ak400 seçimi dışında bence 250tlye 1 tane daha fan olan modeli tercih edebilirsin yada sadece tek fanlı modeli alırsın da daha yüksek bir fan alırsın hava akışı daha iyi olur.

Anakartım Msı B450M-A Pro Max sanırım Argb fanı desteklemiyor rgb fan olsada sonuç aynımı olur fan aydınlatması çalışmazmı?

Geri
Yukarı