R5 5600 için kule tipi soğutucu önerisi

Koray G

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba. Ryzen 5 5600 için güzel bir soğutucuya ihtiyacım var. Ekran kartı olarak 7800XT Nitro+ aldım ve normalde işlemcim maksimum 65 görürdü, şu anda 85-87 dereceyi görüyor. Anakart; ASUS B550 Plus Prime.

DeepCool AG400, ID-Cooling SE-214-XT. Beğendiğinizi alın. Aynı kuvvetteler.

Daha güçlü bir işlemciye geçme niyetiniz varsa Thermalright Peerless Assassin veya Frost Spirit de düşünülebilir (kasaya sığdığı takdirde.)

SE 214XT ve AG400 öneririm.

Teşekkür ederim arkadaşlar peki ısıda ne kadar bir düşüş olur tahminen ? ve alınabilecek en iyi 2 model bu mu ? F/P olarak.

Teşekkür ederim arkadaşlar peki ısıda ne kadar bir düşüş olur tahminen ? ve alınabilecek en iyi 2 model bu mu ? F/P olarak.

En F/P modeller bunlar. Minimum 10 derece düşer. Benim beklentim daha 15-20 bandında. Açmışken macunu da güzelce yenilerseniz daha da verimli olur.

Peki ikisi de aynı ise RGB almak daha mı mantıklı yoksa diğeri (Deepcool Ag-400)
bir tık daha mı iyi en çok satanlarda biri 4. biri 6. olarak gözüküyor :)

O sizin beğeninize kalmış. AG400 ARGB modeli de olması lazım zaten. RGB seven birisiyseniz RGB alabilirsiniz. Sade seven biriyseniz düz alın.

Arkadaşımda 5600X var. Stok sogutucu varken oyunda 85-90 dereceyi gördüğünü söylemişti. SE 214XT aldırttım şu anda 60 dereceyi geçmediğini söyledi. Başarılı bir macun sürerseniz veya iyi bir yere götürürseniz minimum 60 civarlarına düşeceğini düşünüyorum tabii yükte 60 dereceye. Boşta 40'a kadar düşer minimum. Tabii kasanızın hava akışına da bağlı bu.

O sizin beğeninize kalmış. AG400 ARGB modeli de olması lazım zaten. RGB seven birisiyseniz RGB alabilirsiniz. Sade seven biriyseniz düz alın.
Peki teşekkürler bunu alıp direk stok soğutucuyu söküp macun yenileyerek takıyoruz değil mi farklı bir şey yok

Arkadaşımda 5600X var. Stok sogutucu varken oyunda 85-90 dereceyi gördüğünü söylemişti. SE 214XT aldırttım şu anda 60 dereceyi geçmediğini söyledi. Başarılı bir macun sürerseniz veya iyi bir yere götürürseniz minimum 60 civarlarına düşeceğini düşünüyorum tabii yükte 60 dereceye. Boşta 40'a kadar düşer minimum. Tabii kasanızın hava akışına da bağlı bu.
Çok iyi. Kasam Zalman-Z3 Plus

Geri
Yukarı