R5 5600 için RAM önerisi

smurk

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,

Ekran kartı: GTX 970.
Anakart: ASUS Prime B550M-K
İşlemci: Ryzen 5 5600.
Ryzen 5 5600 modelinde kullanabileceğim RAM'ler için tavsiye istiyorum. Bütçe 1-1.5 arası.
Samsung b-die ve 3600mhz CL16 olsun.

Son düzenleme:
O bütçeye 16GB RAM alırsın, marka, model, özellik seçme şansın az olur.

Samsung B-Die diye de takıntı olmuş herkeste, overclock ile fezaya çıkmayı düşünmüyorsan takılma al geç. Paylaştığım Kingston modelinde Samsung B-Die çıkabiliyor diye biliyorum ancak emin değilim. Paylaştığım Gskill modelinde de CL14'leri Samsung B-Die, CL16'da da çıkabiliyormuş ama Türkiye'ye getiriyorlar mı bilmiyorum. Ben olsaydım şöyle yapardım demeyeceğim çünkü yaptım, HyperX Fury Beast 3200/CL16 aldım ve kafam rahat.

Son düzenleme:
O bütçeye 16 GB RAM alırsın, marka, model, özellik seçme şansın az olur.

Samsung b-die diye de takıntı olmuş herkeste, overclock ile fezaya çıkmayı düşünmüyorsan takılma al geç. Paylaştığım Kingston modelinde Samsung b-die çıkabiliyor diye biliyorum ancak emin değilim. Paylaştığım G.Skill modelinde de CL14'leri Samsung b-die, CL16'da da çıkabiliyormuş ama Türkiye'ye getiriyorlar mı bilmiyorum. Ben olsaydım şöyle yapardım demeyeceğim çünkü yaptım, HyperX Fury Beast 3200/CL16 aldım ve kafam rahat.

Samsung b-die tam ne bilmiyorum ama birçok konuda görmüştüm. 2x8 düşünüyorum zaten, onu eklememişim.

GoodRam IRDM PRO 16GB(2x8) Deep Black 3600mhz CL18 DDR4 Ram (K3600D4V64L18S/16GDC) çok fp bir RAM bence kendimde bunu kullanıyorum çok menunum.
Ayrıca R5 5600 için 3600MHz CL18 öneriliyor.

3600MHz CL18 önerildiği bir makale mi var? Bir konuda daha söylemiştin.

Samsung b-die tam ne bilmiyorum ama birçok konuda görmüştüm. 2x8 düşünüyorum zaten, onu eklememişim.
Samsung çiplerin diğerlerinden farkı daha yüksek overclock kapasitesi ve bilen bilmeyen herkes bu çipleri önerdiği için biraz balon olduğunu düşünüyorum. Kingston, Corsair, Gskill gibi markalar yıllardır bu sektörde, Samsung B Die kullanmıyor diye çöpe atacak da değiliz herhalde. Balondan etkilenme, bütçene uygun beğendiğin bir modeli al, kafan rahat etsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı