R5 5600 için soğutucu önerisi

Hasan Yılmaz_

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. R5 5600 işlemcim için soğutucu alacağım. Ben alttaki kasa özelliklerime göre hangisi uyar anlamadım. Anakartım mATX MSI Gaming M.2 Max Pro. 2 RAM slotu var ve sıkıntı yaşamak istemiyorum. Alttakilerden hangisini almalıyım? Sizde önerebilirsiniz bütçem maksimum 800-900.
1-Cooler Master Hyper 212 Spectrum.
2-Noctua NH-U12s Redux.
3-Aerocool Cyclon 4 ARGB.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20221208-131404_Chrome.jpg
    Screenshot_20221208-131404_Chrome.jpg
    45,2 KB · Görüntüleme: 29
Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı işlemciye sahibim. Sıvı soğutucu olarak Cooler Master Masterliquid ML240L V2 kullanıyorum. PBO'yu ve AMD Core Performans Boost'u kapattım. Boşta 34 dereceye düşerken yükte 50 dereceyi geçmedi şu ana kadar. Bütçeyi artırmayı düşünürseniz bu modeli de bir inceleyin derim.

Arkadaşlar merhaba. R5 5600 işlemcim için soğutucu alacağım. Ben alttaki kasa özelliklerime göre hangisi uyar anlamadım. Anakartım mATX MSI Gaming M.2 Max Pro. 2 RAM slotu var ve sıkıntı yaşamak istemiyorum. Alttakilerden hangisini almalıyım? Sizde önerebilirsiniz bütçem maksimum 800-900.
1-Cooler Master Hyper 212 Spectrum.
2-Noctua NH-U12s Redux.
3-Aerocool Cyclon 4 ARGB.
Kasanızın attığınız ekran görüntüsünde yazdığı gibi 165mm'lik desteği varsa piyasadaki neredeyse tüm soğutucuları takabilirsiniz.
Anakart açısından ise işler değişiyor. mATX anakartınız olmasından ötürü RAM kısmında problem olabilir. Çoğu soğutucuda fanı biraz yukarı kaldırarak çözüyorsunuz. Kullandığınız bellekler yüksek mi?
Soğutucu bütçeniz nedir?

Ayni islemciyi aldim. F/P olarak DeepCool AK400 Zero Dark hem model olarak hem f/p olarak hosuma gitti. Bazi incelemeri izledim. Fiyatina gore guzel bir performansi var. Hemde RGB olmasin derseniz şık bir tasarımı var.

Kasanızın attığınız ekran görüntüsünde yazdığı gibi 165mm'lik desteği varsa piyasadaki neredeyse tüm soğutucuları takabilirsiniz.
Anakart açısından ise işler değişiyor. mATX anakartınız olmasından ötürü RAM kısmında problem olabilir. Çoğu soğutucuda fanı biraz yukarı kaldırarak çözüyorsunuz. Kullandığınız bellekler yüksek mi?
Soğutucu bütçeniz nedir?
Max 900 ramler crucial ballistix sport ramler yüksek değiller çok fazla.

Anlaşılıyormu bilmiyorum ama sığarmı bu kasaya evde olmadığım için önceden çektiğimi atıyorum.

Dosya Ekleri

• 20221007_185637.jpg
    20221007_185637.jpg
    158,9 KB · Görüntüleme: 29
5600 için işlemcim yük altında maksimum 55-60 görsün, oyunlarda da 65 görsün diyorsanız orta kalite tüm hava soğutmalar yeterli gelecektir.

Bu soğutucuların hepsinin performansı çok benzer. Ben fiyatından ötürü SE-214-XT'yi tercih ederdim.

Anlaşılıyormu bilmiyorum ama sığarmı bu kasaya evde olmadığım için önceden çektiğimi atıyorum.
Kasanın modelini yazarsanız daha iyi olur.

5600 için işlemcim yük altında maksimum 55-60 görsün, oyunlarda da 65 görsün diyorsanız orta kalite tüm hava soğutmalar yeterli gelecektir.

Bu soğutucuların hepsinin performansı çok benzer. Ben fiyatından ötürü SE-214-XT'yi tercih ederdim.

Kasanın modelini yazarsanız daha iyi olur.
Cooler master Mb501l bu soğutucular ramleri engellermi?

Cooler master Mb501l bu soğutucular ramleri engellermi?
Kasadan ötürü probleminiz yok. Dediğim gibi soğutucunun fanını takma şeklinize göre değişir. Önerdiğim soğutucu engellemeyecektir. Bazılarında fanı 1-2 cm yukarı olacak şekilde takmanız veya soğutucunun size bakan değil de diğer tarafına takmanız probleminizi ortadan kaldırır.

Yeni konular

Geri
Yukarı