R5 5600 için soğutucu önerisi

Kishire

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba.
  • ASUS GT301 kasa.
  • B550M-K anakart.
  • R5 5600 işlemcim var.
İşlemcim 80 civarında sıcaklığa ulaşıyor. BF 5 gibi oyunlarda 90 95i görebiliyor. Bu değer bana fazla geldi. Kasama ve anakartıma uygun boyutlarda sıvı ya da hava soğutması tavisyelerinizi bekliyorum. Anakartım biraz küçük gibi geldi gözüme ondan tereddütte kaldım her model uyar mı uymaz mı diye sormak istedim.

Merhaba.
  • ASUS GT301 kasa.
  • B550M-K anakart.
  • R5 5600 işlemcim var.
İşlemcim 80 civarında sıcaklığa ulaşıyor. BF 5 gibi oyunlarda 90 95i görebiliyor. Bu değer bana fazla geldi. Kasama ve anakartıma uygun boyutlarda sıvı ya da hava soğutması tavisyelerinizi bekliyorum. Anakartım biraz küçük gibi geldi gözüme ondan tereddütte kaldım her model uyar mı uymaz mı diye sormak istedim.
Önce Undervolt yapmanı tavsiye ederim. Amd Ryzen 5 işlemcilerde bol keseden voltaj vermişler.
Soğutucu olarak 2022 Mayısta bunu almıştım F/P diye. Tam 1 sene oldu. Çok memnunum.
Şu an max. 60 dereceyi görüyorum işlemci %90 üstü kullanımda

Önce Undervolt yapmanı tavsiye ederim. Amd Ryzen 5 işlemcilerde bol keseden voltaj vermişler.
Soğutucu olarak 2022 Mayısta bunu almıştım F/P diye. Tam 1 sene oldu. Çok memnunum.
Şu an max. 60 dereceyi görüyorum işlemci %90 üstü kullanımda
Buna hiç gerek yok. 1000 TL az verip Performax Perfan 120-H alabilirsiniz, RDR2'de maksimum 55 derecede oynuyorum oyunu. Bu üsttekini paranız kısıtlıysa sakın almayın!

ARGB: Adreslenebilir RGB demek. Eğer kasa fanlarında ARGB ise RGB'lerin senkronize şekilde yanmasını sağlıyor.

Sizin kasanızdaki fanlar ARGB diye biliyorum. O yüzden ARGB olanı tercih edin.

Tamamdır boyutu anakartta RAM'lere falan sıkışıklık yapmayacak diyorsanız bu modeli alıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı