R5 5600 için soğutucu önerisi

Westee

Centipat
Daha fazla  
Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. İşlemcim stok fan ile Valorant'ta bile 83 85 dereceleri görüyor. Kasam; ASUS Prime AP201 MicroATX Case|Kasa|ASUS Türkiye. Ekstra 3 adet daha kasa fanı takılı kasada. Anakartım ise; ASUS PRO B550M-C/CSM 4600MHz(OC) DDR4 Soket AM4 M.2 HDMI VGA DVI mATX Anakart | ITOPYA. 1600 1700 TL bütçe ile kule tipi soğutma önerir misiniz? Sıvı soğutma bu bütçelere kurtarmıyor diye biliyorum. Teşekkürler.
Hocam size önerim bios ayarlarından amd cbs kısmından turbo boost ayarını kapatın. 2-3 fps için 20 25 derece fark ettiriyor. Eğer maddi anlamda sıkışık değilseniz kule tipi tabii ki alın fakat bu şekilde kullanabilirsiniz. Ben 68 derece üstü görmedim daha.

Teşekkür ederim hocam. Kasaya anakarta uyumlu olup olmadığını nasıl anlıyoruz?

O işlemci için sıvı soğutma zaten gereksiz.

Üstü cebinizde kalsın.
Teşekkür ederim. Aynı modelin 224 xt versiyonu da gözüme çarptı onu almaya değer mi ?

Hocam size önerim bios ayarlarından amd cbs kısmından turbo boost ayarını kapatın. 2-3 fps için 20 25 derece fark ettiriyor. Eğer maddi anlamda sıkışık değilseniz kule tipi tabii ki alın fakat bu şekilde kullanabilirsiniz. Ben 68 derece üstü görmedim daha.
Sağ olun hocam. Ama elim biraz rahatken alayım da ileride işlemci değiştirince de işime yarasın diye düşündüm açıkçası.

Merhaba. İşlemcim stok fan ile Valorant'ta bile 83 85 dereceleri görüyor. Kasam; ASUS Prime AP201 MicroATX Case|Kasa|ASUS Türkiye. Ekstra 3 adet daha kasa fanı takılı kasada. Anakartım ise; ASUS PRO B550M-C/CSM 4600MHz(OC) DDR4 Soket AM4 M.2 HDMI VGA DVI mATX Anakart | ITOPYA. 1600 1700 TL bütçe ile kule tipi soğutma önerir misiniz? Sıvı soğutma bu bütçelere kurtarmıyor diye biliyorum. Teşekkürler.

Bu işlemci için sıvı soğutucu gereksiz. Bunu alabilirsiniz.

Hocam size önerim BIOS ayarlarından AMD cbs kısmından Turbo Boost ayarını kapatın. 2-3 FPS için 20 25 derece fark ettiriyor. Eğer maddi anlamda sıkışık değilseniz kule tipi tabii ki alın fakat bu şekilde kullanabilirsiniz. Ben 68 derece üstü görmedim daha.

Ne işe yarıyor hocam o ayar?

Sağ olun hocam. Ama elim biraz rahatken alayım da ileride işlemci değiştirince de işime yarasın diye düşündüm açıkçası.

İleride geçeceğiniz işlemcilere de yeter büyük ihtimalle. İleride ben çok güçlü bir işlemciye geçeceğim dersen bunu alabilirsin.

Geri
Yukarı