R5 5600 için soğutucu önerisi

Bu işlemci için sıvı soğutucu gereksiz. Bunu alabilirsiniz.

benim anakartım ile rgb li şekilde çalışır mı hocam ? o konuda pek bilgim yok.

Ne işe yarıyor hocam o ayar?
Hocam amd gereksiz voltaj uyguluyor ghz yükseltirken. Voltajı sabitliyor ghz sabitliyor sıcaklık çok ama çok düşüyor. Biraz geç cevap verdim kusura bakmayın ders çalışıyorum.

Sağ olun hocam. Ama elim biraz rahatken alayım da ileride işlemci değiştirince de işime yarasın diye düşündüm açıkçası.
Doğru düşünmüşssünüz hocam.

Hocam amd gereksiz voltaj uyguluyor ghz yükseltirken. Voltajı sabitliyor ghz sabitliyor sıcaklık çok ama çok düşüyor. Biraz geç cevap verdim kusura bakmayın ders çalışıyorum.

Doğru düşünmüşssünüz hocam.
Ama işlemci soğutucusu gelene kadar biostan bunu yapın, işlemci sıcaklığı yükselince ben üzülüyorum (!)

Stock soğutuculu 5600 kullanıyorum, kapatmalı mıyım? performans açısından sorun olur mu?
Performans açısından belki %1 falan kapatmanı şiddetle öneriyorum. Çok ısınıyor açıkken. Valorantta poligona gir kanka bir kapalı bir tane de açık olarak fps dene. Aynı yere bakmayı unutma. Ben turbo boost kapalı iken gold elo plat elo 40 50 vuruyordum sürekli.

Performans açısından belki %1 falan kapatmanı şiddetle öneriyorum. Çok ısınıyor açıkken. Valorantta poligona gir kanka bir kapalı bir tane de açık olarak fps dene. Aynı yere bakmayı unutma. Ben turbo boost kapalı iken gold elo plat elo 40 50 vuruyordum sürekli.
40-50 vurmanız ile turbo boost'un ne alakası var? Demir aim ile turbo boost kapatınca radianta dogru gidiyor musun hep 40-50 vurarak?

Geri
Yukarı