R5 5600 için soğutucuya gerek var mı?

İlerisi için ne önerirsiniz hocam?

Benim Anakart ASRock A320M-HDV r4.0 R5 5600 ile uyumlu mu?
Uyumlu.

Uyumlu.

Hocam almışken en iyisini almak istiyorum da arkadaşın attığı SE-214-XT ve bu 2sinin arasında hangisi en iyisi?

Bios güncellemesiyle R5 5600 uyumlu oluyor diyorlar. Güncellemeye gerek var mı?

Hocam ben de aynı işlemciyi kullanıyorum. Sistemi alalı 1 hafta oldu. Genel olarak bütün oyunlarda 70-76 derece sıcaklık alıyorum. Şu anlık gerek yok gibi, ama 5600x modelini alacaksanız en azından kule tipi soğutucu alınız.

Hocam ben de aynı işlemciyi kullanıyorum. Sistemi alalı 1 hafta oldu. Genel olarak bütün oyunlarda 70-76 derece sıcaklık alıyorum. Şu anlık gerek yok gibi, ama 5600x modelini alacaksanız en azından kule tipi soğutucu alınız.
Yok hocam normal olanı alıcam. 70-76 arası güzelmiş.

O zaman ilk R5 5600 alayım stok fanıyla çok ısınırsa Soğutucu alayım.

Son düzenleme:
Almışken iyisini alıyım ilerisi için de olsun bir daha fazladan uğraşmayım diyorsan genelde Se224xts önerirler ben deepcool öneririm kendim de kullanıyorum ak400 zero dark plus soğutucu (ak400 zero dark ile zero dark plus farklı arada fiyat farkı nerdeyse yok ama plus modelinde ek 1 tane daha fan var hava akışı ve soğutması daha iyi olur yani ) alacaksanız zero dark plus alın amazonda orjinal satıcısı 1120tl ye satıyor onu alsanız daha uygun olabilir başka marka tercih ederim diyorsanız da sizin kararınız kaliteli ve fiyatı daha uygun olan bir soğutucu da alabilirsiniz.

Link vermemişim pardon Link bu: Amazon.com.tr

Hocam ben de aynı işlemciyi kullanıyorum. Sistemi alalı 1 hafta oldu. Genel olarak bütün oyunlarda 70-76 derece sıcaklık alıyorum. Şu anlık gerek yok gibi, ama 5600X modelini alacaksanız en azından kule tipi soğutucu alınız.

Hocam kasanızın hava sürkülasyonu iyi galiba ben RDR 2 de 90-95 dereceyi görmüştüm.

Hocam kasanızın hava sürkülasyonu iyi galiba ben RDR 2 de 90-95 dereceyi görmüştüm.
1694976292492.png

Geri
Yukarı