R5 5600 için termal macun önerisi

Bazen macunda pump-out denilen olay olabiliyor. Ayrıca arkadaş dışarıda toplatmış bilgisayarı takan kişi tam sıkmamış ya da ayaklar tam oturmamış olabilir. İşlemciye direkt UV yapmak ya da soğutucu değiştirmek yerine termal macun yenilemek bana daha mantıklı geliyor.

Sizin ki ezbere cevap olmamış mı :) Arkadaş dışarıda toplattım diye bir cümle kurmuş mu tekrar bir okuyun bakalım? Sistemim geldi demiş yani hazır kasa bir sistem almış internetten ve sisteminin sıcak çalıştığını düşünmüş. AMD'nin stok fanındaki macun çok kötü bir macun değil ve idare eder. O işlemci için stok fanda gayet normal değerler. Ya fan değiştirin ya da bu şekilde kullanın sorun yok. Boşa macun alıp değiştirmenize şu an için gerek yok. Belki seneye olabilir.

Sizin ki ezbere cevap olmamış mı :) Arkadaş dışarıda toplattım diye bir cümle kurmuş mu tekrar bir okuyun bakalım? Sistemim geldi demiş yani hazır kasa bir sistem almış internetten ve sisteminin sıcak çalıştığını düşünmüş. AMD'nin stok fanındaki macun çok kötü bir macun değil ve idare eder. O işlemci için stok fanda gayet normal değerler. Ya fan değiştirin ya da bu şekilde kullanın sorun yok. Boşa macun alıp değiştirmenize şu an için gerek yok. Belki seneye olabilir.
Hazır alınan sistemi birisi toplamıyor mu satılan yerde ?😁

Neyse konu çok saptı, arkadaş kendi bütçesi ve mantığına en uygun çözüme göre bir yol izleyecektir.

ID-COOLING SE-214-XT RGB 4Pin PWM 120mm İşlemci Soğutucu (Random Spectrum Lighting) Fiyat - Bunu alın serin serin takılın. Ayrıyeten içinde macunuyla geliyor diye biliyorum. Boşuna gidip macuna para vermeyin.

Bu soğutucuyu alacaktım zaten hocam. İki-üç gün idare edip bu soğutucuyu sipariş vereceğim zaten. Şu an kararsız kaldım ya Arctic MX4 daha uzun süreli kullanımmış galiba bilemedim. Yine de iyi bir termal kullansam daha iyi olur gibi ekstradan alacağım bu yüzden. O kadar sistem aldım olacaksa iyi olsun kafasındayım.

Bu soğutucuyu alacaktım zaten hocam. İki-üç gün idare edip bu soğutucuyu sipariş vereceğim zaten. Şu an kararsız kaldım ya Arctic MX4 daha uzun süreli kullanımmış galiba bilemedim. Yine de iyi bir termal kullansam daha iyi olur gibi ekstradan alacağım bu yüzden. O kadar sistem aldım olacaksa iyi olsun kafasındayım.

Ben 224-XT almıştım içinden çıkan macunla bununla beraber gelen macun aynı diye biliyorum. Bende de MX4 macun vardı ama araştırıp öğrendim ve içinden çıkan macun gayet kaliteli macun. Kullandım ve çok iyi sonuç aldım. İkisini kullanan arkadaşlar da vardı. Fark görememişler. O yüzden bence soğutucuyu alıp içinden çıkan macunu kullanın. Hatta macuna vereceğiniz paraya bir 120mm daha fan alın ve soğutucuyu 2X fanla kullanın.

Merhaba. Sistemim geldi fakat boştayken 55-60, oyundayken 80-85 derece arasında geziyor. Sanırım sipariş verdiğim yerin sürdüğü kötü bayağı. Başlıkta da yazdığım gibi R5 5600 için termal macun önerisi istiyorum sizden termal macunlarla hiç alakam yok ne iyidir ne kötüdür vs. bütçe sıkıntım yok teşekkürler :)
Ben mx4 kullanıyorum, orijinal alacağına güvendiğin bir yerden mx4 ya da mastergel tavsiye ederim, ben de sıvı soğutucu var gerçi ama ben 55 derece üstünü hiç görmedim yine de. :)

Geri
Yukarı