R5 5600 işlemci 77 derece oluyor

Loewrxx

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba öncelikle sıcak memlekette yaşıyorum. İşlemci R5 5600. kasa hala değişmedim 2 fan + 1 egzoz fanlı küçük bir kasa. Dün işlemci Farming Sim 22'de Ultra ayarlarda ortalama 73-77 derece arası gidip geliyordu. Ekran kartı da 72-73 derece falan. CPU kullanımı %35 falandı. Kule tipi fan kullanıyorum. Termal macunu değişeli 6 ay olmuştur. Yenilesem ısınmada fark olur mu? Kasayı değiştirmek ne kadar fark eder.

Merhaba öncelikle sıcak memlekette yaşıyorum. İşlemci R5 5600. kasa hala değişmedim 2 fan + 1 egzoz fanlı küçük bir kasa. Dün işlemci Farming Sim 22'de Ultra ayarlarda ortalama 73-77 derece arası gidip geliyordu. Ekran kartı da 72-73 derece falan. CPU kullanımı %35 falandı. Kule tipi fan kullanıyorum. Termal macunu değişeli 6 ay olmuştur. Yenilesem ısınmada fark olur mu? Kasayı değiştirmek ne kadar fark eder.
Evet olur ayrıca 80'in altı çok sıkıntı değil sonuçta yük bindiriyorsun.

Soğutucuna ve bu değeleri aldığın voltaj/frekans değerrlerine göre değişir. Soğutucun çok iyi değilse veya işlemcin yüksek frekans değerlerini görüyorsa problem yoktur. Frekansın düşükse problem demektir. Macun değiştirmek sadece hatalı sürdüysen etki eder yoksa oraya tükürsen bile 6 ayda etkisi azalmaz. Kasanın tam modeline göre değişebilir.
Stok soğutucu kullanıyorsanız normal değerler.
Konuda kule tipi fan kullandığı yazıyor.

id cooling se 224 xts mini black

Soğutucuna ve bu değeleri aldığın voltaj/frekans değerrlerine göre değişir. Soğutucun çok iyi değilse veya işlemcin yüksek frekans değerlerini görüyorsa problem yoktur. Frekansın düşükse problem demektir. Macun değiştirmek sadece hatalı sürdüysen etki eder yoksa oraya tükürsen bile 6 ayda etkisi azalmaz. Kasanın tam modeline göre değişebilir.

Konuda kule tipi fan kullandığı yazıyor
hocam işlemci oyunda zaten en yüksek frekansta çalışıyor kasa powerboost vk 1631 5 yıllık değişeceğim yakında psu yu riske atmadım ekran kartı değişirken değiştim

Merhaba öncelikle sıcak memlekette yaşıyorum. İşlemci R5 5600. kasa hala değişmedim 2 fan + 1 egzoz fanlı küçük bir kasa. Dün işlemci farming SIM 22'de Ultra ayarlarda ortalama 73-77 derece arası gidip geliyordu. Ekran kartı da 72-73 derece falan. CPU kullanımı %35 falandı. Kule tipi fan kullanıyorum. Termal macunu değişeli 6 ay olmuştur. Yenilesem ısınmada fark olur mu? Kasayı değiştirmek ne kadar fark eder.

Çok normal değerler. 5600 cayır cayır yanarak çalışıyor ama hakkını veriyor. Termal bakım yapmayı deneyin.

Yeni konular

Geri
Yukarı