R5 5600 işlemci 95 derece oluyor

Cronus.xy

Picopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Az önce R5 5600'e geçtim. BIOS ayarlarında bile 95 derece. Bu kadar sıcak olmasının nedeni nedir? Şu anda stok fan ile kullanıyorum fakat yine de fazla geldi.
Kasam: Everest armego.
Bundan bir önceki işlemcim R5 2600'dü ve bu kadar sıcak olmuyordu. 5600 taktığımda BIOS güncel olmadığını gördüm ve tekrardan 2600 taktım. Ve bu sefer oda 95 derece civarlarındaydı. Tek bir ihtimal var gibi. Vidalar boşa döndüğü için sadece 2 tane vida sıkabildim. Onları da çarpraz bir şekilde sıktım. Sizce neden bu kadar sıcak?

Dosya Ekleri

• IMG20240202205449.jpg
    IMG20240202205449.jpg
    187,9 KB · Görüntüleme: 28
Son düzenleyen: Moderatör:
Vidalar boşa döndüğü için sadece 2 tane vida sıkabildim. Onları da çarpraz bir şekilde sıktım. Sizce neden bu kadar sıcak?
Vidalardan biri bile tam oturmadığında işlemciler tavan sıcaklıklara ulaşıyor. BIOS'da 95 derece anormal.

Ayrıca şöyle birşey daha var. Daha önce hiç duymadığım bir fan sesi geliyor. Ve bu çok yüksek sesli. Ama çalışmayan motor gibi 1-2 saniye sonra kapanıyor. Bunu böyle 5-6 kere yapıyor. Bunu yaparken arada güçte gidiyor.

Vidalardan biri bile tam oturmadığında işlemciler tavan sıcaklıklara ulaşıyor. BIOS'da 95 derece anormal.
Tamamdır. Bu son yazdığımada bakarmısınız?

Daha önce hiç duymadığım bir fan sesi geliyor. Ve bu çok yüksek sesli. Ama çalışmayan motor gibi 1-2 saniye sonra kapanıyor. Bunu böyle 5-6 kere yapıyor. Bunu yaparken arada güçte gidiyor.
Tuhaf bir durum. Aklıma bir çözüm gelmedi.

Yeni konular

Geri
Yukarı