R5 5600 işlemci için anakart önerisi

Makaleler
4
Yer
Manisa/Salihli
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar şu an R5 1600 AF ve ASRock AB-350M kullanıyorum ekran kartım da 5600 XT. Zamanında darboğaz yapmaz denildiği için almıştım fakat bariz şekilde çoğu Online oyunda darboğaz yapıyor. Bu ara 5600 işlemcisi kutusuz-fansız hali 2600 TL civarına satılıyor almaya niyetlendim fakat anakart da değişmem gerek sanırım. Önerebileceğiniz, maksimum 2500 TL civarlarında anakart var mıdır? İlla 2500 bandında olmasına da gerek yok daha düşük fiyata varsa önerebilirsiniz. Ek olarak anakartım şu an R9 işlemcileri bile destekliyor R5 5600'ü desteklememesine şaşırdım ben mi yanlış baktım acaba?

CPU destek listesi: ASRock > AB350M

5600 desteklenmemesinin sebebi biraz eski bir anakarta sahip olmanız. Fark ettiyseniz hiçbir 5000 serisi işlemciyi desteklemiyor.

Yani şahsen ben B450M S2H kullanıyorum, gayet memnunum da. Bios update yapılması gerekiyor önden tabi. Uygun fiyat istersen düşünebilirsin ama biraz daha fiyatta yükselmek istersen B550'lere bakabilirsin.

Destekliyor zaten. Ancak BETA sürümü BIOS ile kullanman gerekli. BETA sürümü BIOS ile Ryzen 5000 desteği geliyor. Sürüm notlarından bunlar anlaşılıyor.

1667127390873.png

Destekliyor zaten. Ancak BETA sürümü BIOS ile kullanman gerekli. BETA sürümü BIOS ile Ryzen 5000 desteği geliyor. Sürüm notlarından bunlar anlaşılıyor.

1667127390873.png
Ayriyatten ben olsam denerim eğer sorunsuz çalışıyorsa anakart almakla uğraşmazdım.

Son düzenleme:

Eki Görüntüle 1557874

Ayriyatten ben olsam denerim eğer sorunsuz çalışıyorsa anakart almakla uğraşmazdım.
Hocam eğer desteklerse hiç anakart almam dediğinizi yaparım ama orada 5000 serisi ibaresini göremedim ben

Hocam eğer desteklerse hiç anakart almam dediğinizi yaparım ama orada 5000 serisi ibaresini göremedim ben
Cpu desteği kısmında yazmıyor haklısınız. Ancak BETA sürümü BIOS'ta 5000 serisini destekliyor diyor. Denemekte fayda var gibi gene siz bilirsiniz. Ben olsam mutlaka denerdim. Öteki türlü zaten anakart almayı kafaya koymuştun zaten.

Geri
Yukarı