R5 5600 işlemci için sıcaklık değerleri normal midir?

DoqToR

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Lisans Öğrenci
Anakart
B450M-K II
Merhaba, bilgisayarım oyunlarda (Valorant, God of War vb.) Ryzen 5 5600 işlemcisi stok soğutucusuyla 80-85 dereceleri görüyordu.

Geçenlerde indirimde "Thermalright Phantom Spirit 120 SE V2 120mm" isimli soğutucuyu satın aldım. Kurulumu yaptım ancak fanların yönünü yanlış bağlamış olabilirim. Forumlarda Valorant'ta max 55 derece görüyorum diye yorum yapanlar olmuş ama ben 62-68 dereceleri görüyorum ve bu yüzden AIDA64 Extreme isimli programdan Stability Test ile CPU + FPU +Cache testi yaptırdım.

Sonuçlar şu şekilde:
stabilitytest.png

Bu sonuçlar normal midir?
Kurulumda yanlış bir şey yapmış olabilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, bilgisayarım oyunlarda (Valorant, God of War vb.) Ryzen 5 5600 işlemcisi stok soğutucusuyla 80-85 dereceleri görüyordu.

Geçenlerde indirimde "Thermalright Phantom Spirit 120 SE V2 120mm" isimli soğutucuyu satın aldım. Kurulumu yaptım ancak fanların yönünü yanlış bağlamış olabilirim. Forumlarda Valorant'ta max 55 derece görüyorum diye yorum yapanlar olmuş ama ben 62-68 dereceleri görüyorum ve bu yüzden AIDA64 Extreme isimli programdan Stability Test ile CPU + FPU +Cache testi yaptırdım.

Sonuçlar şu şekilde:
Eki Görüntüle 2180315

Bu sonuçlar normal midir?
Kurulumda yanlış bir şey yapmış olabilir miyim?
52 derece gayet normal hem de stres testinde. Aida64 ayarlarını tam bilmiyorum ama montajının görüntüsünü atar mısınız detaylı. Bir sorun yok gibi.

Teşekkür ederim, herkese iyi akşamlar.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı