R5 5600 işlemci için stok fan yeterli midir?

soniq

Picopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 5500/ASUS PRIME A520M-K/GSKILL 16GB (2x8Gb) Ripjaws V DDR4 3600Mhz CL18 1.35v Dual/GIGABYTE GeForce RTX 3070 EAGLE 8GB GDDR6 256Bit/ Crucial 1TB P3 Serisi NVMe M.2 SSD
1 hafta sonra alacağım 2 ay kadar stok fan ile kullanmak zorundayım. İşlemciyi Tray alacağım şu anki R5 5500'ün stok fanını kullanabiliyorum, sanırım onu kullanacagım. Termal macun olarak ne önerirsiniz? Thermal Grizzly Kryonaut nasıldır? Ayrıca daha önce hiç işlemci takmadım veya değiştirmedim macun da sürmedim ilk defa yapacagım.

MX-4 alabilirsin macun olarak hem 4gr olduğu için yıllarca kullanırsın. Stok fan da seni idare eder. Çok ses yapıp hafif performans kaybına uğratabiliyor ama idare ediyor belirli süre zarfında.

Stok fan ile idare edili soğutucuyu sonradan alırsın. Termal macunu da ekmeğe çikolata sürer gibi sürmediğin sürece problem olmaz zaten hepsinin youtube'da rehberleri mevcut.

Değildir. Zaten o minicik fana Thermal Grizzly gibi macunlar sürersen macuna yazık edersin. 2 ay stok fanı ve üzerindeki macunla kullan sonra düzgün bir kule tipi alırsın.

MX-4 alabilirsin macun olarak hem 4gr olduğu için yıllarca kullanırsın. Stok fan da seni idare eder. Çok ses yapıp hafif performans kaybına uğratabiliyor ama idare ediyor belirli süre zarfında.

Dandik macun. Ben de 2020 sonunda aldım orijinal olmasına rağmen kafasına göre pump-out oluyor. MX-6 varken yüzüne bakılmaz.

Değildir. Zaten o minicik fana Thermal Grizzly gibi macunlar sürersen macuna yazık edersin. 2 ay stok fanı ve üzerindeki macunla kullan sonra düzgün bir kule tipi alırsın.

Dandik macun. Ben de 2020 sonunda aldım orijinal olmasına rağmen kafasına göre pump-out oluyor. MX-6 varken yüzüne bakılmaz.

Hocam macunu tekrar alırız sorun yok bitsin bitmesin sorun değil Thermal Grizzly en iyilerinden diye duymuştum MX6 daha iyiyse onu alayım.

Hocam macunu tekrar alırız sorun yok bitsin bitmesin sorun değil Thermal Grizzly en iyilerinden diye duymuştum MX6 daha iyiyse onu alayım.

100 liralık soğutucuya 200 liralık macun sürme diye dedim. Çünkü öyle bir soğutucuya mahalle bilgisayarcısı macunu da sürsen, Grizzly de sürsen verim alamazsın.

100 liralık soğutucuya 200 liralık macun sürme diye dedim. Çünkü öyle bir soğutucuya mahalle bilgisayarcısı macunu da sürsen, grizzly de sürsen verim alamazsın.

Hocam 1 2 derece bile azaltsa çok iyidir diye düşünüyorum zaten çok sıcak çalışacak ama diyorsanız hiçbir işe yaramaz normal bir termal macun alıp geçeyim.

Hocam 1 2 derece bile azaltsa çok iyidir diye düşünüyorum zaten çok sıcak çalışacak ama diyorsanız hiçbir işe yaramaz normal bir termal macun alıp geçeyim.

Undervolt yap 10 derece düşer, performans kaybın da olmaz. Termal macun hiç alma, zaten soğutucuya sürülü olarak gelen oldukça kaliteli.

Yeni konular

Geri
Yukarı