R5 5600 işlemci ısınıyor

1- Egzoz fan yok.
2- Muhtemelen stok soğutucu.
Bu şartlarda 80-85 olması normal. Undervolt çakın temizinden. 10 derece düşer en az.

Sistem yeni toplandı daha.

Hocam topladınız değil mi hazır değil yani? O zaman stok fan yerine güçlü fanlar kullanabilirsiniz.

Üretici firma soğutucuyu o işlemciye göre tasarlayıp kutusuna koymuş daha fazla kurcalamaya gerek yok.

Hocam birçok kişi benimle aynı fikirde ve tecrübeli biri olarak söylemek isterim ki, AMD stok fanlar soğutmaya yetmiyor.

Aynı anakart ve işlemci bende var. undervolt ile 1 derece bile düşüş sağlayamadım. ama cpb kapatmak kar yağdırdı deyim yerindeyse. bana göre undervolt sizde de işe yaramayacak ..

Hocam topladınız değil mi hazır değil yani? O zaman stok fan yerine güçlü fanlar kullanabilirsiniz.

Hocam birçok kişi benimle aynı fikirde ve tecrübeli biri olarak söylemek isterim ki, AMD stok fanlar soğutmaya yetmiyor.
Hazır sistem.

1- Egzoz fan yok.
2- Muhtemelen stok soğutucu.
Bu şartlarda 80-85 olması normal. Undervolt çakın temizinden. 10 derece düşer en az.
Egzoz fan öneriniz var mı ? 300-400 TL'yi geçmeyecek şekilde.

Son düzenleme:

AMD değil hiçbir stok soğutucu ile işlemciyi serin kullanamazsınız ki zaten. İşinizi görmesine görür de 90 95 dereceler çoğu kişiyi memnun etmez.

AMD değil hiçbir stok soğutucu ile işlemciyi serin kullanamazsınız ki zaten. İşinizi görmesine görür de 90 95 dereceler çoğu kişiyi memnun etmez.

Hocam hiçbir değil de genel diyelim.

Egzoz fan öneriniz var mı? 300-400 TL'yi geçmeyecek şekilde.

Maalesef fanlar hakkında pek bilgim yok. Ancak size çok basit bir tavsiye verebilirim. Görüntüden rahatsız olmayacaksanız yeni fan alana kadar öndeki fanlardan en alttakini söküp egzoz fan olarak kullanın. Emin olun önde 2 veya 3 fan olması neredeyse hiçbir şey değiştirmiyor.

Hocam hiçbir değil de genel diyelim.

Hocam neredeyse yazacaktım unutmuşum.

Sistemi bugün aldım, direkt kurulumdan sonra Warzone 2.0 girdim hemen 80-85 derecelere fırladı, ve masaüstünde de 60 derecelerde geziyor, nasıl düşürürüm?
Not: Kasam Corsair iCUE 220T RGB Airflow

Egzoz fanım yok şu anda.
Stok fan çok yetersiz ben ID COOLING SE214-XT modeline geçtim 60 üzerine daha çıkmadı sıvı soğutucuya gerek yok güzel bir kule tipi işini çok rahat görür.

Yeni konular

Geri
Yukarı