R5 5600 işlemci soğutucusu alınır mı?

Kasayı hazır sistem alacağım. Soğutucuyu kendim takacağım.
Selamlar. Bende R5 5600 kullanıyorum. Sıvı soğutucu bence gerekli ben stok fan kullanıyorum maalesef. CS : GO' da 70 dereceyi neredeyse görüyor. Bir ara Cyberpunk 2077'de 72 derece sabitti ama bir süre sonra anlamadığım bir şekilde 79'a çıkmaya başladı. Onun dışında boşta 40-50 derece arası.

Sıvı soğutma almasam bir sorun olur mu?

Şart değil tavsiyem bu iki siteye bakın sinerjik indirimler ve incehesap gaming gecesi buradan güzel bir indirim ile soğutucu bulabilirsiniz.

Selam. Bende R5 5600 kullanıyorum. Sıvı soğutucu bence gerekli ben stok fan kullanıyorum maalesef. CS:GO'da 70 dereceyi neredeyse görüyor. Bir ara Cyberpunk 2077'de 72 derece sabitti ama bir süre sonra anlamadığım bir şekilde 79'a çıkmaya başladı. Onun dışında boşta 40-50 derece arası.

Stok soğutucu için gerçekten iyi değerler bence forumda bazıları 80-90 dereceleri görüyordu özellikle ben eski işlemcim Ryzen 5 3600 ile stok soğutucu ile 90 dereceli görmüştüm kasanın ön tarafı camlı mesh panel falan olmadığı için hava akışı zaten kötü bence gayet iyi değerleriniz boşa canınızı sıkmayın.

Sıvı soğutma içinde sıvı olan soğutma :D şaka bir yar fiyata bakın buradan güzel bir fikir edinebilirŞart değil tavsiyem bu iki siteye bakın sinerjik indirimler ve incehesap gaming gecesi buradan güzl bir indirim ile soğutucu bulabilirsiniz.

Stok soğutucu için gerçekten iyi değerler bence forumda bazıları 80-90 dereceleri görüyordu özellikle ben eski işlemcim Ryzen 5 3600 ile stok soğutucu ile 90 dereceli görmüştüm kasanın ön tarafı camlı mesh panel falan olmadığı için hava akışı zaten kötü bence gayet iyi değerleriniz boşa canınızı sıkmayın.
ID-COOLING SE-903-B V2 İntel/Amd Uyumlu PWM RGB İşlemci Soğutucu Fiyat bunumu alayim yoksa ilk link atan arkadaşınkinimi alayim

Dosya Ekleri

• 1684614879408.png
    1684614879408.png
    309,6 KB · Görüntüleme: 11
  • 1684614986279.png
    1684614986279.png
    334,2 KB · Görüntüleme: 10
Benim kasa içindeki hava sirkülasyonu iyi. Full mesh bence hayati önem taşımakta. Antec NX292 kullanıyorum. Yine de 80 derecelere çıktığında canımı sıkıyor. İyi forumlar.

İlk fotoğrafta kasanın 168 mm kadar yükseklik desteklediği görülüyor. SE-214-XT 150mm yüksekliğinde kasanıza başka soğutucu falan bakacaksanız 168mm yüksekliğini geçmemesi gerekiyor ve bu model kısaca kasanıza oluyor.

İlk fotoğrafta kasanın 168 mm kadar yükseklik desteklediği görülüyor. SE-214-XT 150mm yüksekliğinde kasanıza başka soğutucu falan bakacaksanız 168mm yüksekliğini geçmemesi gerekiyor ve bu model kısaca kasanıza oluyor.
Bunun bir üst mödelini biliyorum 224 onunla bir farkı varmı?

224 daha büyük fanları var ve daha yüksek RPM değerleri var daha serin çalışacaktır ama aradaki fiyat farkına değmez kesinlikle o fiyata sıvı soğutma bile alabilirsiniz fiyatına göre SE-214-XT iyidir hocam.
Takma şeyini yapamayacağım için bir şey bozabiyebileceğim için hazır kasadan bunu alıcam GameBooster TITAN 240 Rainbow 240mm Sıvı Soğutucu

224 daha büyük fanları var ve daha yüksek RPM değerleri var daha serin çalışacaktır ama aradaki fiyat farkına değmez kesinlikle o fiyata sıvı soğutma bile alabilirsiniz fiyatına göre SE-214-XT iyidir hocam.
Kasaya uyuyormu acaba?

Yeni konular

Geri
Yukarı