R5 5600 işlemciye nasıl undervolt yapılır?

musaaksoy

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, 5600 işlemcim için undervolt yapmak istedim. Hiçbir ayarı değiştirmeden 4.4GHz'ye aldım ve 1.1v de çalıştırıyorum, yaptığım doğru mu? Başka yapmam gereken bir şey var mı? Tecrübesi ve bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilir mi?

Manuel undervolt yapmanıza gerek yok. PBO ayarlarında curve optimizerla her kademede 3-5 mv daha az voltaj vererek undervolt yapabilirsiniz. Güç sınırlamasını da yine PBO ayarlarından yapabilirsiniz.

Manuel undervolt yapmanıza gerek yok. PBO ayarlarında curve optimizerla her kademede 3-5 mv daha az voltaj vererek undervolt yapabilirsiniz. Güç sınırlamasını da yine PBO ayarlarından yapabilirsiniz.

Hocam, PBO'yu birkaç yerde okudum fakat anlayamadım açıkçası, yanlış bir şey de yapmak istemiyorum. YouTube üzerinden birkaç şeye baktım ama yabancı kanalları bende de yabancı dil yok, fazla ilerleyemedim. Biraz detaylı yardımcı olabilir misiniz?

En basiti ryzen master kurun per core curve optimizasyon yapın 1 saat sürer, en son yeniden başlatır tüm ayarları biosa kaydediyor.. Daha önce bios tan oc yaptıysanız bios ayarlarını sıfırlayın sonra yapın bu işlemi.. ben +150 saat hızına verdim 4650 yerine 4800 oldu ama genelde 4.650 4.700 çalışıyor oyunda.

1665283040509.png

En basiti ryzen master kurun per core curve optimizasyon yapın 1 saat sürer, en son yeniden başlatır tüm ayarları biosa kaydediyor.. Daha önce bios tan oc yaptıysanız bios ayarlarını sıfırlayın sonra yapın bu işlemi.. ben +150 saat hızına verdim 4650 yerine 4800 oldu ama genelde 4.650 4.700 çalışıyor oyunda.

Eki Görüntüle 1539289
Ryzen Master'dan yapınca biosa kaydedilmiyormuş herhalde, pc'yi kapatıp açınca sıfırlanıyormuş. Siz nasıl yaptınız? Ben de UV yapmayı düşünüyorum, stok soğutucu kullanıyorum şimdilik.

Geri
Yukarı