R5 5600 OCCT testi iyi mi?

Sılaaa

Zeptopat
Daha fazla  
OCCT testi iyi mi? İşlemci sadece soğutması stok değiştireceğim.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2024-05-15 151909.png
    Ekran görüntüsü 2024-05-15 151909.png
    208,4 KB · Görüntüleme: 28
Son düzenleyen: Moderatör:
Maksimum 95derece görmüş, termal limittir 5600 için. Zaten değiştireceğiniz problem yok ama bu değer çok yüksek.

Ekran kartınızın 130w daki sıcaklık değerleri güzel zaten en fazla 160w çekiyor olarak yazıyor. Zaten bu testte de yoğun kullanılmış 58 derece de kalmış. Gayet güzel değer. Ama sadece ekran kartında bu değere bakılmaz. Bunun yanında Vram sıcaklığı ve nokta sıcaklığına da bakılması gerekir. Ama onlarda da sıcaklık yüksek olduğunu düşünmüyorum. İsterseniz Hwinfo64 uygulaması üzerinden sensörler sekmesinden kotrol sağlayabilirsiniz.

İşlemciniz için soğutucu almadıysanız ve kesin değiştirecekseniz kendi kullandığım ürünü tavsiye edebilirim. Net 20 derece etki ediyor.
ben sıvı soğutma düşünüyorum aslında r7 5700x e flnda geçiçem yakında ama soğutma konuunda tereddütteyim ne yapmalıyım diye

Ekran kartınızın 130w daki sıcaklık değerleri güzel zaten en fazla 160w çekiyor olarak yazıyor. Zaten bu testte de yoğun kullanılmış 58 derece de kalmış. Gayet güzel değer. Ama sadece ekran kartında bu değere bakılmaz. Bunun yanında Vram sıcaklığı ve nokta sıcaklığına da bakılması gerekir. Ama onlarda da sıcaklık yüksek olduğunu düşünmüyorum. İsterseniz Hwinfo64 uygulaması üzerinden sensörler sekmesinden kotrol sağlayabilirsiniz.
anladım teşekkürler

Ben sıvı soğutma düşünüyorum aslında R7 5700X e falan da geçeceğim yakında ama soğutma konuunda tereddütteyim ne yapmalıyım diye.

Anladım teşekkürler.

Ben 5700X ve hava soğutma kullanıyorum. Gayet memnunum. Boşta 35-40 derece oyunda 50-60 arasında. O işlemci için sıvı soğutma fazla bence. DeepCool AK620 kullanıyorum.

Ben 5700X ve hava soğutma kullanıyorum. Gayet memnunum. Boşta 35-40 derece oyunda 50-60 arasında. O işlemci için sıvı soğutma fazla bence. DeepCool AK620 kullanıyorum.
knk acaba 5700x işlemci alınmalımı iyimi bende 5600 var pubg mobile yayınları yapıyorum pcm hemen hemen hep açıktır 5600 da arada drop yiyorum 5700x önenrirmisin veya daha farklı işlemci

Kanka acaba 5700X işlemci alınmalı mı iyi mi bende 5600 var PUBG Mobile yayınları yapıyorum bilgisayarım hemen hemen hep açıktır 5600 da arada drop yiyorum 5700X önenrir misin veya daha farklı işlemci.

Yani çok fark olmaz ama render ve yayın için çekirdek sayısı daha fazla yararı olur. Ancak 5600 ile de PUBG Mobile de drop olmaması lazım.

Yeni konular

Geri
Yukarı