R5 5600 oyunda 37 derece RTX 3060 66 derece normal mi?

Hocam biraz acemiyim kusura bakmayın. Bu PC işleriyle falan 4 aydır ilgileniyorum o yüzden ne nedir onu bilemiyorum. Bu kasayı da arkadaşlarımdan yardım alarak almaya karar verdim. Hangi parçası iyi ya da hangi sıcaklık değeri normal onu bilemiyorum ya da bunu yapsam bozulur mu falan.

Hocam 66 derece buz gibi korkmanıza gerek yok. Furmarka 10 15 dakika sokun siz. Kaç derecede kalacak ona bakın. Kart zaten 95 dereceyi geçerse sistem kapanır zarar görmemesi için. Mühendisler düşünmüş bunları.

@bonegang @Adam gregson hocalarım bir şey daha merak ettim. Şu yaz sıcakları ne kadar etki eder kasanın sıcaklıklarına acaba? Uzun zamandır cevabını aradığım bir soru fakat pek güzel bir yanıt alamadım bir de size sormak istedim. Kaç derece etki eder?

Hocam 66 derece buz gibi korkmanıza gerek yok. Furmarka 10 15 dakika sokun siz. Kaç derecede kalacak ona bakın. Kart zaten 95 dereceyi geçerse sistem kapanır zarar görmemesi için. Mühendisler düşünmüş bunları.

Yok hocam o düşük grafiklerde. Ultra yapınca 76 derece gördüm ve fanlar resmen Turbo açmıştı.

@bonegang @Adam gregson hocalarım bir şey daha merak ettim. Şu yaz sıcakları ne kadar etki eder kasanın sıcaklıklarına acaba? Uzun zamandır cevabını aradığım bir soru fakat pek güzel bir yanıt alamadım bir de size sormak istedim. Kaç derece etki eder?

Yok hocam o düşük grafiklerde. Ultra yapınca 76 derece gördüm ve fanlar resmen Turbo açmıştı.

Sıkıntı yok yazın normal. Yazın 10 derece artar sıcaklıklar. Belki daha fazla. Benimki de 2500 RPM'lerde oluyor. 80 dereceye kadar çıktığı oluyor.

Hocam nokta atışı bir sıcaklık söylemem fakat hava sıcaklığı 1 derece artarsa kart da 1 derece daha fazla ısınmıyor soğutma da eş değer olarak artması lazım fakat sistem hala aynı olduğundan soğutmada aynı uzun lafın kısası sıcaklık 5 derece arttıysa kart da 8 derece ısınır fanların RPM artmasına rağmen.(değerleri sadece örnek vermek amaçlı kullandım gerçekte aradaki fark böyle olmayabilir.)

Sıkıntı yok yazın normal. Yazın 10 derece artar sıcaklıklar. Belki daha fazla. Benimki de 2500 RPM'lerde oluyor. 80 dereceye kadar çıktığı oluyor.

Anladım hocam aydınlattığınız teşekkürler. 😊

Hocam nokta atışı bir sıcaklık söylemem fakat hava sıcaklığı 1 derece artarsa kart da 1 derece daha fazla ısınmıyor soğutma da eş değer olarak artması lazım fakat sistem hala aynı olduğundan soğutmada aynı uzun lafın kısası sıcaklık 5 derece arttıysa kart da 8 derece ısınır fanların RPM artmasına rağmen.

Anladım hocam size de teşekkürler yardımcı olduğunuz için. 😊

Geri
Yukarı