R5 5600 oyunda 90 derece oluyor

enchant

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, R5 5600 işlemcim stok fan ile boşta 55, oyunda 90 dereceyi görüyor. Şimdilik CPB kapattım ve oyunda 65 dereceye kadar düştü ancak 3.5 GHz kullanmak istemediğim için tekrar açmak istiyorum. Konulara baktığımda çoğu kişi "ID-Cooling SE-214-XT" önermiş ancak kafamda bazı sorular var.

Birincisi, stok fan ile bu fan arasında ciddi bir fark olur mu? Çünkü CPB açtığımda tekrar 80-90 dereceleri görmek istemiyorum.
İkincisi, kasama ve anakartıma uyar mı bilmiyorum. Yani kasama sığar mı ve taktığımda RAM slotlarını kapatır mı emin değilim. Anakartım MSI B550M Pro-VDH Wi-Fi, kasamın linkini ise aşağıya bıraktım.
Son olarak, SE-214-XT ile SE-224-XT V2 arasında şu an 220 TL gibi bir fark var. Bu fiyat farkını hakedecek bir performans farkı var mıdır?

Kasa

Size eşsiz bir tavsiye vereceğim :D anakartiniz B550 chipsetli olmasi gerekiyor sanırım. Hem ust limiti 200MHz artirdiginizda daha serin çalışırken all Core 200 MHz daha hızlı çalıştırirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Su an ben ayni bu şekilde negative 30 mv ile kullanıyorum, sogutucum iyi ama yine de yaptım tek 4675 MHz gösteriyor Afterburner oyunlarda tek çekirdeği misal. All Core da 4475 4450 arasi oluyor stres testlerinde.

Size eşsiz bir tavsiye vereceğim :D anakartiniz B550 chipsetli olmasi gerekiyor sanırım. Hem ust limiti 200MHz artirdiginizda daha serin çalışırken all Core 200 MHz daha hızlı çalıştırirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Su an ben ayni bu şekilde negative 30 mv ile kullanıyorum, sogutucum iyi ama yine de yaptım tek 4675 MHz gösteriyor Afterburner oyunlarda tek çekirdeği misal. All Core da 4475 4450 arasi oluyor stres testlerinde.
Bu işlemi CPB açıkken mi yapıyoruz, kapalıyken mi?

Geri
Yukarı