R5 5600 PBO overclock nasıl yapılır?

Ekran kartınız da AMD ise Adrenalin içinde "CPU hız aşırtma" seçtiğiniz vakit PBO otomatik yapacaktır. Değilse eğer Ryzen Master indirip PBO aktif etmeniz yeterli. Daha iyi ayarlar için biraz deneme yanılma yapmalısınız.

Ekran kartınız da AMD ise adrenalin içinde "CPU hız aşırtma" seçtiğiniz vakit PBO otomatik yapacaktır. Değilse eğer Ryzen Master indirip PBO aktif etmeniz yeterli. Daha iyi ayarlar için biraz deneme yanılma yapmalısınız.

Maalesef AMD değil hocam, NVIDIA kullanıyorum. Şu anda 4.4 GHz kullanıyorum 1.15v olarak ama PBO+CO yapılması daha iyi olur falan diye okudum birkaç yerde, bir de onu denemek istiyorum. Daha önce de hiç yapmadığım için yardım almak istedim sizlerden.

Maalesef AMD değil hocam, NVIDIA kullanıyorum. Şu anda 4.4 GHz kullanıyorum 1.15v olarak ama PBO+CO yapılması daha iyi olur falan diye okudum birkaç yerde, bir de onu denemek istiyorum. Daha önce de hiç yapmadığım için yardım almak istedim sizlerden.
Dediğim gibi Ryzen Master indirip PBO seçebilirsiniz. BIOS üzerinden ise her işlemcide farklı olduğu için ayarları söyleyemiyorum maalesef.

Yeni konular

Geri
Yukarı