R5 5600 RTX 2060 sistem kendiliğinden kapanıyor

CelalTuzun

Decapat
Daha fazla  
RAM
Corsair 3200Mhz
SSD veya HDD modeli
WD GREEN 500GB
Ekran kartı
Asus Dual RTX 2060
Anakart
Asus B450M k 2
İşlemci
Ryzen 5 5600
Bilgisayar oyun oynarken kendi kendine kapanıyor sıcaklığa baktım sıkıntı yok. Ekran kartı driver güncel birkaç defa format attım yazılımsal bir şey de yok, RAM'leri de kontrol ettim mem test ile, bad sector testi de yaptım ama bulamadım sorunu. Sadece bilgisayarı kapattıktan sonra PSU şalterini indirince önce güç kesiliyor, her 40 saniyede bir falan tüm ekipmanların ışığı açılıp hemen kapanıyor sürekli PSU kaynaklı olabilir mi? Gaming.Gen.TR'den aldım ama hiç göndermek istemiyorum kendim teknik servise götürsem onların raporuyla değişim sağlayabilir miyim? Ya da başka bir çözüm bilen var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
PSU markası modeli nedir?
FSP 550W 80+.

Ayrıca Windows olay görüntüleyiciyi açıp ekran fotoğrafı atar mısın?

1691941177311.png

FSP iyi markadır 550W da o sistem için yeterli fakat gene de imkanınız varsa başka bir PSU ile deneyin sorun çıkacak mı? Bir de PC'yi kapattıktan sonra PSU şalterini neden kapatıyorsunuz gerek yok kapatmaya.

Bilgisayar oyun oynarken kendi kendine kapanıyor sıcaklığa baktım sıkıntı yok. Ekran kartı driver güncel birkaç defa format attım yazılımsal bir şey de yok, RAM'leri de kontrol ettim mem test ile, bad sector testi de yaptım ama bulamadım sorunu. Sadece bilgisayarı kapattıktan sonra PSU şalterini indirince önce güç kesiliyor, her 40 saniyede bir falan tüm ekipmanların ışığı açılıp hemen kapanıyor sürekli PSU kaynaklı olabilir mi? Gaming.Gen.TR'den aldım ama hiç göndermek istemiyorum kendim teknik servise götürsem onların raporuyla değişim sağlayabilir miyim? Ya da başka bir çözüm bilen var mı?

Kapanmada PSU sorunu, kapalıyken LED'lerin göz kırpmasıda PSU sorunu.

FSP iyi markadır 550W da o sistem için yeterli fakat gene de imkanınız varsa başka bir PSU ile deneyin sorun çıkacak mı? Bir de PC'yi kapattıktan sonra PSU şalterini neden kapatıyorsunuz gerek yok kapatmaya.

Ben bilgisayarı kapattıktan sonra bazen saatimi USB ile şarj ediyorum o yüzden ErP ayarı açık BIOS'ta gece yatarken ekipmanların ışıkları rahatsız ediyor o yüzden kapatıyorum. Bir de deprem gecesindeki ışık yüzünden korkuyorum biraz acaba yine deprem mi oldu diye.

Son düzenleme:
Bilgisayar sürekli açılıp kapanıyor bugün de mavi ekran verdi.
Minidump: 081423-9859-01.dmp

PSU markası modeli nedir?
Kapanmada PSU sorunu, kapalıyken LED'lerin göz kırpmasıda PSU sorunu.
Aynı olayı 2000lerin başında yaşadığım ilçedeki tek dvd okuyucusu olan masaüstü cihazımda yaşıyordum ne yaptımsa düzelmedi en son psu yu değiştirip kurtulmuştum hey gidi günler 😄

Geri
Yukarı