R5 5600 RTX 3060 sistem 19.000 TL'ye alınır mı?

Bütçe
20000
Anlıyorum, tavsiyenizi dikkate alacağım. AMD'nin 6000 serisi ekran kartları hakkında daha fazla bilgi toplamaya çalışacağım. Şu an AMD'nin daha yüksek FPS verdiğini ve ucuz olduğunu biliyorum ama insanlar NVIDIA'nın yazılım desteği, RTX, DLSS teknolojilerinin AMD karşısında fark oluşturduğunu söylüyorlar ve tabii AMD'nin Wattman, siyah ekran sorunları da cabası. Fakat dediğiniz gibi 6000 serisinde bu sorunlar düzeltilmiş ise tercih edebilirim. Sonuçta dediğim gibi, oyun oynayacağım. Yine de ileride yayın açar mıyım açmaz mıyım bilmiyorum, bu yüzden NVIDIA konusunda kararlıydım.
Yazılım olarak çok sıkıntısı kalmadı. 6500 XT kullanan arkadaşım daha hiç sorun yaşamadı. Nvidia'nın en büyük artısı DLSS. Ama DLSS 3060'ın karşısında 6700 XT yi seçmemek için yeterli bir sebep değil.

Yazılım olarak çok sıkıntısı kalmadı. 6500 XT kullanan arkadaşım daha hiç sorun yaşamadı. Nvidia'nın en büyük artısı DLSS. Ama DLSS 3060'ın karşısında 6700 XT yi seçmemek için yeterli bir sebep değil.
Anlıyorum, ben de 3060 ve 6700 XT'nin benchmark testlerine bir göz atacağım. Fakat rakibi 3070 sanırım, peki 6700 XT için AMD Ryzen 5 5600 iyi mi? Yoksa daha iyi bir işlemci tercih edilebilir mi? Fiyat konusunda fazla sıçrama olmayacak şekilde tabii.

Geri
Yukarı