Çözüldü R5 5600 RTX 3060 sistemde oyuna girildiğinde ses takılıp bilgisayar reset atıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Emre_Yunus

Hectopat
RAM
Hikvision U10 Midnight HKED4081CAA2F0ZB2 8GB CL16 3200 MHz
SSD veya HDD modeli
Team MP33 Pro 512GB Sandisk SSD Plus 480GB
Ekran kartı
Gigabyte RTX 3060 Eagle
Anakart
Asus Prime A520M-K AMD A520
İşlemci
AMD Ryzen 5 5600
Oyuna girdiğimde, video izlerken farketmeksizin durup dururken bilgisayar çöküp reset atıyor. Birkaç gündür bu sorunu yaşıyorum. Minidump dosyaları ektedir.
minidump

Çözüm
RGBFusion'u kaldır. Sisteme USB ile bağlı olan cihazları sayar mısın?

Diskin ya da disklerin için HD Tune website üzerinden bir health görseli ve erroscan test sonuçlarını paylaş.
USB ile klavye mouse bazen oyun oynadığımda ise gamepadi takıyorum her zaman takılı değil.
Windowsu kurduğum ssd'nin healt kısmında birşey çıkmadı diğer ssdnin healtı 2 ssd'nin erroscani ektedir.
Aygıt ve yazıcılar kısmına baktığımda mouseda ünlem işareti olduğunu gördün sorunu düzelt diyip yeniden başlatıcam.

Dosya Ekleri

• sandiskhealt.PNG
    sandiskhealt.PNG
    32,1 KB · Görüntüleme: 15
  • sandiskssd.PNG
    sandiskssd.PNG
    66,3 KB · Görüntüleme: 19
  • teamssd.PNG
    teamssd.PNG
    30,9 KB · Görüntüleme: 15
  • teamssdhealt.PNG
    teamssdhealt.PNG
    24 KB · Görüntüleme: 14
USB ile klavye mouse bazen oyun oynadığımda ise gamepadi takıyorum her zaman takılı değil.
Windows'u kurduğum SSD'nin healt kısmında bir şey çıkmadı diğer SSD'nin healtı 2 SSD'nin erroscani ektedir.
Aygıt ve yazıcılar kısmına baktığımda farede ünlem işareti olduğunu gördün sorunu düzelt deyip yeniden başlatacağım.

Olay raporlarını at
*Rehber: Olay Görüntüleyicisi Raporu Almak

Diğer diskinin sağlık bilgisi için HardDiskSentinel üzerinden bir ekran görüntüsü atman daha iyi olabilir.
*Download Hard Disk Sentinel

Henüz almadım alsamda TV'yi monitör olarak kullandığım için mavi ekranı göremiyorum direkt reset atıyor bu da bir sorun olabilir mi acaba TV kullanıyor olmam?

Rgbfuion gibi plakası alınmamış yazılımların mavi ekran sebebi olması daha olanaklı. TV yüzünden olma ihtimali bu durumda çok çok az.

Geri
Yukarı