R5 5600 RTX 3060 sistemde oyunlar için en iyi grafik ayarı nasıl yapılır?

Paarlaa

Picopat
Merhaba, konuyla pek alakalı değil ama 3080 ekran kartı ve 5600 işlemciye sahibim. Oyunlarda yapıların köşe birleşim yerlerinde oynama oluyor düz bir çizgi gibi gözükmüyor. Bu hataları giderebilmem için en optimize Nvidia ayarlarına nereden ulaşabilirim. İçime sinen bir kaynak bulamadım amacım valorantta 500 Fps görmek değil. En optimize akıcı ve görsel olarak iyi ayarları seçebilmek. Bu konuda yardımcı olursanız yada yönlendirme sağlarsanız sevinirim.

Merhaba, konuyla pek alakalı değil ama 3080 ekran kartı ve 5600 işlemciye sahibim. Oyunlarda yapıların köşe birleşim yerlerinde oynama oluyor düz bir çizgi gibi gözükmüyor. Bu hataları giderebilmem için en optimize Nvidia ayarlarına nereden ulaşabilirim. İçime sinen bir kaynak bulamadım amacım valorantta 500 Fps görmek değil. En optimize akıcı ve görsel olarak iyi ayarları seçebilmek. Bu konuda yardımcı olursanız yada yönlendirme sağlarsanız sevinirim.
FSR ve DLSS gibi teknolojiler açıksa normal. Açık olmasa bile maalesef illaki çoğu oyunda var bu sorun.

Oyun ismi + ekran kartını yaz Youtube'a. Her oyun için custom grafik ayarı yapan birisi çıkıyor. Ben RDR2'de Orta-Ultra karışık ayarlarda +100 FPS alıyordum RTX 3060 ekran kartıyla. Baya bi ince işçilik gerekiyor oyun için. DLSS'i açmayı unutma.

Geri
Yukarı