R5 5600 - RTX 3060 Ti sistem alınır mı?

Benim attığım sistem sizce nasıl fiyat performans olarak fikriniz nedir? Sizce alınır mı kafama en yatan o oldu çünkü montaj gibi işlerle pek uğraşmak istemiyorum götür getir vs.

Sizin attığınız sistem güzel ama 3060 Ti'ye göre bir tık fazla gibi GameGaraj 3070 güzeldir.

Sizin attığınız sistem güzel ama 3060 Ti'ye göre bir tık fazla gibi GameGaraj 3070 güzeldir.

Evet daha ucuza geliyor hem de ama SSD Samsung olması ve kasanın albenisi daha yüksek geldi bana GameGaraj sistemi ekran kartı INNO olması (kullanmadım) pek içime sinmedi ikisi arasında performans farkı oyun bilgisayarı olarak kullanacağımdan ortalama kaç FPS değiştirir fikriniz var mı? Ve sormak istediğim bir konu daha Ryzen 5 5600 ve 5600X arasında OC olmadan performans farkı var mı?

Evet daha ucuza geliyor hem de ama SSD Samsung olması ve kasanın albenisi daha yüksek geldi bana GameGaraj sistemi ekran kartı INNO olması (kullanmadım) pek içime sinmedi ikisi arasında performans farkı oyun bilgisayarı olarak kullanacağımdan ortalama kaç FPS değiştirir fikriniz var mı? Ve sormak istediğim bir konu daha Ryzen 5 5600 ve 5600X arasında OC olmadan performans farkı var mı?

Inno 3D yurt dışında bilinen ve ülkemizde bir çok sistemde kullanılan kaliteli bir marka.

Attığım sistem sizce değer mi fiyatına peki ona çok karar kıldım yüksek ihtimalle onu alacağım?

Eğer kesin dediğiniz sistemi alacaksanız tavsiyem HDD'yi çıkarıp 1 TB SSD yapmanızdır ayrıca 2K da mı oynayacaksınız 2K da oynayacaksanız şiddetle 3070 sistemi almanızı tavsiye ederim (anakart ve ssd değiştirme şartı ile) sırf ASUS diye milyonlarca para dökmeye gerek yok bence.

INNO3D markası genelde yurt dışında kullanılan güzel bir markadır Ryzen konusuna gelirsek burada tamamen bütçeye bağlı oyun performansı olarak bakarsak öyle ahım şahım bir fark yok.

Eğer kesin dediğiniz sistemi alacaksanız tavsiyem HDD'yi çıkarıp 1 TB SSD yapmanızdır ayrıca 2K da mı oynayacaksınız 2K da oynayacaksanız şiddetle 3070 sistemi almanızı tavsiye ederim (anakart ve SSD değiştirme şartı ile) sırf ASUS diye milyonlarca para dökmeye gerek yok bence.

INNO3D markası genelde yurt dışında kullanılan güzel bir markadır Ryzen konusuna gelirsek burada tamamen bütçeye bağlı oyun performansı olarak bakarsak öyle ahım şahım bir fark yok.

1080p de oynuyorum 2 k kullanmıyorum 1 TB sssd de bana daha mantıklı geldi.

Hocam size insanlar daha iyi performans alacağınızı sistemler önermiş, attığınız sistemin fiyatı 18000TL'nin üzerindeyse değmez eğer 24000TL ise kesinlikle değmez.

Attığım sistem 24 k ya denk geliyor ve GameGaraj'daki 3070 sisteme baktığımda GameGaraj dışında stoğunu bulamadım INNO3D RTX 3070 Twin ekran kartının ve 3060 Ti ile 3070 arasında çözünürlük performans farkı yok mudur ben 1080P'de oynuyorum bütün oyunları ve 3070 2 k 4 k çözünürlük için yapılmış bir kart daha çok incelemelerde de benim daha çok oynamayı tercih ettiğim rekabetçi oyunlarda Valorant, CS:GO, Apex, Fortnite gibi 3060 Ti daha yüksek performans veriyor yanlışım varsa düzeltin.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı