Çözüldü R5 5600 RTX 3060 Ti sistem oyundayken ses takılıyor ve mavi ekran vermeden yeniden başlıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

RecepEmre07

Centipat
Daha fazla  
İki gün art arda bu durumu yaşadım, oyundayken PC donuyor "dırr" sesi geldikten sonra mavi ekran vermeden yeniden başlıyor.
Ekran kartı, BIOS, chipset güncel.

Sistem özelliklerim.

AMD Ryzen 5 5600.
ASUS TUF Gaming A520M Plus
Kingston Fury Beast 3600MHz CL18 32 GB(2*16)
INNO3D NVIDIA GeForce RTX 3060 Ti.
Crucial M.2 SSD.
FSP Hyper Pro 650watt.

MiniDump dosyaları;

@181951 hocam bakabilir misiniz?

Son düzenleme:
Çözüm
Merhaba, bir hatanın sebebi RAM diğer hatanın sebebi de kart olarak gözüküyor.

Rich (BB code):
MODULE_NAME: hardware

IMAGE_NAME: memory_corruption

Ekran kartını 1 2 önceki sürüme döndür, RAM'leri daha önce kontrol etmiştik galiba sizin. XMP kapalı bir şekilde sorun vermemişti ama inatla RAM'lere işaret ediyorsa mavi ekranlar, tek tek kontrol etmeniz gerekiyor.

1 RAM'i çıkarın ve kontrol edin, ardından çıkarıp diğerini geri takıp bir de onunla beraber kontrol edin.
İki gün art arda bu durumu yaşadım, oyundayken PC donuyor "dırr" sesi geldikten sonra mavi ekran vermeden yeniden başlıyor.
Ekran kartı, BIOS, chipset güncel.

Sistem özelliklerim.

AMD Ryzen 5 5600.
ASUS TUF Gaming A520M Plus
Kingston Fury Beast 3600MHz CL18 32 GB(2*16)
INNO3D NVIDIA GeForce RTX 3060 Ti.
Crucial M.2 SSD.
FSP Hyper Pro 650watt.

MiniDump dosyaları;

@181951 hocam bakabilir misiniz?

Bilgisayar kapanmadan önce biraz kasmalar oluşuyor mu? Örneğin hafif donmalar gibi.

Hayır hocam olmuyor, direk ses donup mavi ekran vermeden yeniden başlıyor.
Peki, bilgisayarda hafif bir ısı hissediyor musun? (Sorunun kaynağını anlamak için soruyorum)

Rich (BB code):

Ekran kartını 1 2 önceki sürüme döndür, RAM'leri daha önce kontrol etmiştik galiba sizin. XMP kapalı bir şekilde sorun vermemişti ama inatla RAM'lere işaret ediyorsa mavi ekranlar, tek tek kontrol etmeniz gerekiyor.

1 RAM'i çıkarın ve kontrol edin, ardından çıkarıp diğerini geri takıp bir de onunla beraber kontrol edin.

Çözüm

Rich (BB code):

RAM'leri teker teker mi kontrol edeyim?

Dosya Ekleri

• IMG_20231119_210710.jpg
    IMG_20231119_210710.jpg
    80,3 KB · Görüntüleme: 18
  • IMG_20231119_211907.jpg
    IMG_20231119_211907.jpg
    87,4 KB · Görüntüleme: 12
Son düzenleme:
Hocam 2.5 saat oldu hala hata bulamadı, hataları en son ekran kartı güncellemesinden sonra aldım, ondan önce bir sorun yoktu, 3 tane oyun bitirmiştim.

Test sona erdi.

Sıkıntı yok, işin garip tarafı sürekli RAM'lere işaret etmesi. Ekran kartı için de dediğim gibi bir önceki sürüme dönün.

Tek tek kontrol etme işini de yapmak lazım ama o 1 2 saatte anlaşılacak bir şey değil. Bir süre bu 2 RAM'i tek tek kontrol et.

OCCT testini de deneyip haber vereceğim.

OCCT testinde de sorun çıkmadı hocam.

Dosya Ekleri

• resim_2023-11-19_224525342.png
    resim_2023-11-19_224525342.png
    137,8 KB · Görüntüleme: 11
Son düzenleme:

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı