R5 5600 RTX 3060Ti sistemde oyunlar bulanık gözüküyor

Yigitmete

Kilopat
Selam, yeni bir sistem topladım sistem bilgileri aşağıda, fakat oyunlarda garip bir bulanıklık söz konusu acaba ekran kartında bir problem mi var anlayamadım. Duruma göre garantiye göndermek istiyorum, desteklerinizi bekliyorum.
Ayrıca oyun 7200RPM HDD içerisinde ondan kaynaklanma ihtimali var mı?
AMD Ryzen 5 5600 3.5GHz 32MB önbellek 6 çekirdek AM4 7nm işlemci.
ASUS Dual GeForce RTX 3060 Ti OC 8 GB GDDR6X 256 bit ekran kartı.

Adsız.png

Adsız-2.png

Dosya Ekleri

• Adsız-3.png
    Adsız-3.png
    2,6 MB · Görüntüleme: 36
  • Adsız-4.png
    Adsız-4.png
    2,6 MB · Görüntüleme: 32
  • Adsız-5.png
    Adsız-5.png
    2,8 MB · Görüntüleme: 46
  • Adsız-6.png
    Adsız-6.png
    1,7 MB · Görüntüleme: 42
Hocam benim gözümdemi sıkıntı var ben göremiyorum. Sondaki fotoda gördüm sadece.

Witcher 3'te DLSS açık kalmış olabilir, Spider-Man ise genel olarak iyi görünüyor. Bir de Windows'u etkinleştir.

HDD de kaplamaların geç yüklenmesine sebep olabilir. O sisteme dinozor çağı donanımını ana depolama olarak takmadın umarım SSD yok mu?

Katılıyorum bende de 3060 var. Ultra ayarlarda DLSS dengelide olunca ileride biraz pikselleşme oluyor.

Dosya Ekleri

• The Witcher 3 Screenshot 2023.06.22 - 17.41.50.63.png
    The Witcher 3 Screenshot 2023.06.22 - 17.41.50.63.png
    3,5 MB · Görüntüleme: 20
Witcher 3'de DLSS açık kalmış olabilir, Spider-Man ise genel olarak iyi görünüyor. Bir de Windows'u etkinleştir.

HDD de kaplamaların geç yüklenmesine sebep olabilir. O sisteme dinozor çağı donanımını ana depolama olarak takmadın umarım SSD yok mu?
SSD var fakat HDD'ye kurdum oyunu, ssd istemeyen oyunları hdd üzerinde depoluyorum.

Maalesef her şey pahalı olduğu için psikolojik olarak sorgulamaya başladım, monitörden bakan kardeşim sanki bulanıklık var diyor ama screenshotlara bakan arkadaşlarım problem yok diyor anlayamadım emin olamadım bende.

SSD var fakat HDD'ye kurdum oyunu, ssd istemeyen oyunları hdd üzerinde depoluyorum.

Çoğu oyun SSD istiyor artık, bu iki oyunu ben HDD'de oynadım hiç. Sen DLSS seçeneğine tekrar bak oyun içinde eğer kapalı olduğuna eminsen en azından Spider-Man'i SSD'ye çek ve deneme yap.

Witcher 3'de DLSS açık kalmış olabilir, Spider-Man ise genel olarak iyi görünüyor. Bir de Windows'u etkinleştir.

Hocam dlls kapattım ekran full pixsel oldu😃.Witcher 3 de.

Yeni konular

Geri
Yukarı