144Hz'te oyunlar bulanık gözüküyor

İşletim sistemi
Windows 10
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba, oyunlarda ekran yenileme hızını 144'e aldığımda ciddi bir bulanıklık yaşıyorum. Çoğu oyunda geçerli bu, en fazla yaşadığım oyun ise Mafia Definitive Edition. Ancak 60Hz'e aldığımda bu problem kalkıyor. PC'm bu tarz oyunlarda zaten 1080p/60 FPS verebildiği için aşırı bir sıkıntı yok ama insan yine de çözmek istiyor. Ne yapabilirim?

Monitör: ASUS TUF Gaming VG24VQ.
Sistem: GTX 1660/R5 2600/16 GB RAM/600W PSU/480 GB SSD.

Sadece Mafia'da var ise normal. Oyun 1440p için ayarlanmış bir oyun. Ben de 1080p oynadığımda bulanıklıklıktan oynayamamıştım ama 1440P'ye çekince düzeldi. 60 Hz'e çekince düzelmesi ilginç. Sisteminiz yeterli ise 1440p çözünürlük verip deneyin yenileme hızını değiştirmeden.
Sadece Mafia demedim. En fazla yaşadığım oyun demiştim.
Oyun ayarlarında "Adaptive Render Scaling Target Fps" seçeneği mevcut mu? Bazı oyunlarda bu seçenek farklı olarak da isimlendirilebiliyor. Bu ayar sizin ekran yenileme hızını stabil olarak almanızı sağlıyor. Örneğin siz ekran yenileme hızını 144 fps'e aldınız fakat oyun bazı anlarda 144 fps'in altına düşüyor. Bu ayar sayesinde ise ekran çözünürlüğü düşürülüp size 144 fps verilmesi sağlanıyor. Mafia oyununda bu seçenek var mı emin değilim ama yenileme hızını düşürdüğünüzde çözünürlüğün düzelmesi bu ayara işaret ediyor.
Mevcut değil maalesef.
Peki ya bulanıklık dediğiniz şey oyunların grafik ayarlarındaki "blur" ayarı olabilir mi?
Hayır değil.
Oyunlarda buna benzer bir şey mi oluyor?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
(Yaş kısıtlaması neden var bilmiyorum ama videoda kötü bir şey yok)
Hayır böyle değil.

Geri
Yukarı