Çözüldü R5 5600 RTX 3070Tİ sistem açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

TeufeL-07

Kilopat
Daha fazla  
Ryzen 5600.

ASUS B550M-E

RTX3070 Ti.

18x2 3600 RAM.

Kingston 1TB NVMe SSD.

High Power 1000W PSU(eskiden kalma)

Sistemi kurdum ancak ekran kartı takılıyken 1 salise yanıp söndü ve hiç tepki vermiyor şimdi. Ekran kartını çıkarıp anakart HDMI'a taktığımda kasa çalışıyor ışıklar fanlar ancak görüntü gelmiyor. Ryzen işlemcilerde APU olmadığı için anakarttan görüntü alamazsın diye okudum bir yerde. Diğeri de CPU APU olmasa bile anakartta onboard açılır demiş.

Neden açılmıyor olabilir? Bu işlemci veya anakart ile ekran kartı takmadan görüntü alabilir miyim? Ekran kartı takınca neden hiç çalışmıyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sizin için ilk şart güncel BIOS olması. Ekran kartı olmadan 5600 görüntü vermez. Bu nesildeki anakartlarda onboard GPU yok. İşlemcilerde olan GPU ile görüntü verir. Ya da ekran kartı ile.
Linkteki anakart ise Flash buton var. İşlemci, ekran kartı, RAM falan söküp BIOS güncellemesi yapabilirsiniz.

Sizin için ilk şart güncel BIOS olması. Ekran kartı olmadan 5600 görüntü vermez. Bu nesildeki anakartlarda onboard GPU yok. İşlemcilerde olan GPU ile görüntü verir. Ya da ekran kartı ile.
Linkteki anakart ise flash buton var. İşlemci, ekran kartı, RAM falan söküp BIOS güncellemesi yapabilirsiniz.

Söylemeyi unuttum BIOS'u güncellemiştim.

BIOS güncellemesi yapmanız gerekiyor, ekran kartsız 5600 işlemci herhangi bir kombinasyonda görüntü vermeyecektir.

Merhaba, BIOS'u güncellemiştim söylemeyi unutmuşum.

Söylemeyi unuttum BIOS'u güncellemiştim.

Merhaba, BIOS'u güncellemiştim söylemeyi unutmuşum.

Ekran kartı takılı iken start almayıp, söktüğünüzde alıyor ise ekran kartında kısa devre vb. şeyler olabilir. Sıfır mı aldınız? Çalıştırırken ekran kartının 2x8 güç kablolarını bağladınız mı?

Ekran kartı takılı iken start almayıp, söktüğünüzde alıyor ise ekran kartında kısa devre vb. şeyler olabilir. Sıfır mı aldınız? Çalıştırırken ekran kartının 2x8 güç kablolarını bağladınız mı?

Evet sıfır aldım. Ekran kartını çıkarınca çalışıyor, takınca milisaniye çalışacak gibi olup duruyor. PSU 12 yıllık High Power absolute 1000W. Yetmiyor olma ihtimali var mı? 2x8 pin bağlıyorum evet.

RAM'leri de tek olarak deneyin.

Yeni konular

Geri
Yukarı