R5 5600 RTX 3080 Sisteme Monitör Önerisi

zagzirus

Kilopat
Daha fazla  
Tercihen 2K ya da 4K, bu konuda kararsızım fikir verirseniz sevinirim, renkleri canlı, oyun film, konsol, genel amaçlı kullanım için olacak.
Sistemim:
Anakart: Ryzen 5 5600 alındı.
Ekran kartı: RTX3080.
2K 144Hz ideal gibi duruyor, 4K 144Hz alıp ileriye dönük yatırım mı yapsam karar veremedim. 4K konsol içinde uygun ancak karar veremedim, 4K kullanan varsa aramızda yoruma deneyimlerini yazarlarsa memnun olurum. Bütçe sıkıntımız şu an için yok. Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Film izleyecekseniz 4K öneririm. 60 Hz de olur. Ben 4K monitör ile dizi film vb. izliyorum, RTX 3070 ile belli başlı oyunları da oynuyorum, şu an tatmin edici bir performans sergiliyor.
4K'da 144 FPS almak kolay değil. Sürekli ekran kartı değiştirmeniz gerekir.

32 inç.

Aslında başlığa 32 inç IPS monitör tavsiyesi yazmıştım ama moderatörler değiştirmişler. 32 inç ve IPS panel kesin olmazsa olmazlarım.

Bu ya da.

Film izleyecekseniz 4K öneririm. 60 Hz de olur. Ben 4K monitör ile dizi film vb. izliyorum, RTX 3070 ile belli başlı oyunları da oynuyorum, şu an tatmin edici bir performans sergiliyor.
4K'da 144 FPS almak kolay değil. Sürekli ekran kartı değiştirmeniz gerekir.
4000 yada yeni çıkacak 5000 serisi ekran kartları ile mümkün olacaktır. Buda en az 3 sene demek. Şuan ki sistemim ile 4k 60hz+ alabilirim diye düşünüyorum.

Bu ya da.

Dell olan yarım inch daha büyük ve daha ucuz ama Gigabyte markası monitörlerde daha iyi.

4000 ya da yeni çıkacak 5000 serisi ekran kartları ile mümkün olacaktır. Bu da en az 3 sene demek. Şu anki sistemim ile 4K 60Hz+ alabilirim diye düşünüyorum.

3080 ve sonrası 4K kartlarıdır zaten.

Bu ya da.
Bu Dell in 2k versiyonu var hocam aynı firma satıyor ona ne dersiniz?

Ayrıca bugün mediamark ta gördüğüm;

Yeni konular

Geri
Yukarı