R5 5600 RTX 4060 sistem kullanımları oyun sırasında %80'den %10'a düşüyor

İşletim sistemi
Windows 11

zeucuk

Hectopat
Daha fazla  
RAM
16gb ddr4 3200mhz gskill
Ekran kartı
ASUS RTX 4060 8GB
Anakart
ASUS B550 MK
İşlemci
Ryzen R5 5600
Oyun oynarken ani FPS düşmesi yaşıyorum. CPU ve GPU kullanımında da anlık düşüş oluyor. Örnek vermek gerekirse %80 kullanırken bir de %10'a düşüyor. Bunu nasıl çözebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
SSD ne kadarı dolu? %15 boş alanı var mı? FPS monitör derken demek istediğini anlamadım. MSI Afterburner üzerinden bakabilir misin?

Tam olarak %15i boş. FPS monitör bir tür performans izleyici Afterburner gibi. Afterburner'i indirip atacağım sonuçları.

Hocam bir 10 20 dk takıldıktan sonra bu şekilde oluyor araba sürerken vb. çok donuyor.

Dosya Ekleri

• 1705593900534.png
    1705593900534.png
    59,3 KB · Görüntüleme: 13
Son düzenleme:
İşlemcin maksimum kaç derecelere kadar çıkıyor? İşlemcinin sıcaklığı biraz fazla gibi ama mesela düşmeden önce acaba kaç dereceydi? Bunu her oyunda yapıyor mu yoksa belli başlı oyunlarda mı yapıyor?

Hocam bana discord ismini atabilir misin? Oradan hızlı konuşalım. Böyle soru sor cevap ver tel tek zor oluyor en son çözümünü buraya yazarız?

Tahminim işlemcini fazla kullanan oyunlar oynuyorsun, işlemcin zorlanınca ısınıyor, performansı düşüyor. Performansı düşünce işlemcin ekran kartına yetmiyor. Tam olarak oynadığım oyunları yazar mısın?

Tüm oyunlarda aynı problem oluyor mu acaba? Oynadığın oyunları yazar mısın?

Son düzenleme:
İşlemcin maksimum kaç derecelere kadar çıkıyor? İşlemcinin sıcaklığı biraz fazla gibi ama mesela düşmeden önce acaba kaç dereceydi? Bunu her oyunda yapıyor mu yoksa belli başlı oyunlarda mı yapıyor?

Hocam bana discord ismini atabilir misin? Oradan hızlı konuşalım. Böyle soru sor cevap ver tel tek zor oluyor en son çözümünü buraya yazarız?

Tahminim işlemcini fazla kullanan oyunlar oynuyorsun, işlemcin zorlanınca ısınıyor, performansı düşüyor. Performansı düşünce işlemcin ekran kartına yetmiyor. Tam olarak oynadığım oyunları yazar mısın?

Tüm oyunlarda aynı problem oluyor mu acaba? Oynadığın oyunları yazar mısın?
discord ismim zeucuk

Yeni konular

Geri
Yukarı