Çözüldü R5 5600 RTX 4060Ti sistem "KERNEL_SECURITY_CHECK_FAILURE" hatası veriyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ArelX

Decapat
Daha fazla  
RAM
Xpg 3200 mhz 16cl 8gb ram 2x
SSD veya HDD modeli
Adata 500 gb ssd ve sandisk 250 gb ssd
Ekran kartı
Asus Dual 4060Ti
Anakart
Asus B550M-k
İşlemci
Amd Ryzen 5 5600
İyi günler. Daha dün akşam elime geldi yeni bilgisayarım. Kasaya sadece ekran kartinı takıp elimde olan 250 GB'lik SSD'yi ekledim. Windows 11 kurdum dünden beri bilgisayar fanların ışığı sönemeden işletim sistemi kapanıp açılıyor ve şu ana kadar 3 defa mavi ekran yedim sorunlardan biri: System service exepcion diğeri ise KERNEL_SECURITY_CHECK_FAILURE sorun ilk elektrik yetmezliğindendir deyip kasaya tek ayrı bir prize taktım düzelmedi. Tüm driverlar ve Windows güncellemeleri kurulu Cyberpunk gibi ağır bir oyuna girip sıcaklık değerlerini kontrol ettim ekran kartımın iki fanıda çalışıyor ve 60 derecenin üstüne çıkmıyor. İşlemci ise stok fan ile 70 derecenin altında takılıyor. İşletim sistemi kendini yeniden başlattığı sıralarda oyun vs açık ta olmadı hiç. Ya arama tuşuna basıyorum aniden çöküyor.
Ya da Microsoft Edge de bir seyler aratıyorken gidiyor geliyor ekran. Sorunum hakkında yardımcı olur musunuz? Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Daha fazla sorunla alakalı veri toplayabileceğim bir hata denetim uygulaması veya bir yöntem varbmı hocam şimdi ise IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL sebepli bir mavi ekran yedim

@ArelX onun da dosyasını atar mısın?

Buyurun hocam 121423-9750-01.dmp

Arkadaşlar sorunum donanım kaynaklıymış servise gidip işlemcisi değiştirildi ve sorunum çözüldü, sizin de sürekli bilgisayarınız kendini yeniden başlatıp duruyorsa veya mavi ekran veriyorsa bir servise gözüktürün.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Geri
Yukarı