R5 5600 RX 6700 sisteme nasıl güncelleme yapılmalı?

Buffy

Hectopat
Merhaba bütçem varken sistemime ufak eklemeler yapmak istiyorum. Tecrübe ettiğim sıkıntıları aktarırsam sizlerin yardımıyla neye öncelik vereceğime karar vererek hareket edebilirim diye düşündüm. Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.

• Call of Duty: Warzone(1080p) oynarken CPU darboğazı yaşıyorum. (belki CPU değişimi?)
  • İşlemcim çok sıcak çalışıyor. Bu konuyu açarken bile şu an 70 derece. Bununla ilgili geçmiş konularıma bakabilirsiniz. 80 derece altına düşmüyor.(sıvı soğutma değişimi?)
  • RAM'im 1X16. Tek kanal çalışıyor.(RAM takviyesi?)
Sistemim:

1708098671226.png

Son düzenleme:
Merhaba bütçem varken sistemime ufak eklemeler yapmak istiyorum. Tecrübe ettiğim sıkıntıları aktarırsam sizlerin yardımıyla neye öncelik vereceğime karar vererek hareket edebilirim diye düşündüm. Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.

• Call of Duty: Warzone(1080p) oynarken CPU darboğazı yaşıyorum. (belki CPU değişi mi?)
  • İşlemcim çok sıcak çalışıyor. Bu konuyu açarken bile şu an 70 derece. Bununla ilgili geçmiş konularıma bakabilirsiniz. 80 derece altına düşmüyor.(sıvı soğutma değişi mi?)
  • RAM'im 1X16. tek kanal çalışıyor.(RAM takviyesi?
Sistemim:

Eki Görüntüle 2117913
O işlemci stok soğutucuyla bile boşta 70 derece olmuyor. Sıvı soğutucuyu doğru taktığınıza emin misiniz?

O işlemci stok soğutucuyla bile boşta 70 derece olmuyor. Sıvı soğutucuyu doğru taktığınıza emin misiniz?
Sıvı soğutucuyu aldığımda bilgisayarcıya götürüp taktırdım. O yüzden emin değilim. Nasıl kontrol edebilirim?

Tek kanal RAM kesinlikle performansa eksi.
Teşekkür ederim.
Sıvı soğutma şart değil. Bir kule tipi soğutucu yeter. Normalde bu işlemci ve ekran kartının darboğaz yapmaması lazım. İşlemci değiştirmek istiyorum diyorsan DDR5 geç.
Sıvı soğutmayla bile çok sıcak çalışması endişelendiriyor beni.

Yeni konular

Geri
Yukarı