R5 5600 RX 6700 XT sistemde FPS düşmesi

İşletim sistemi
Windows 10

Walker0

Hectopat
Daha fazla  
RAM
8x2 3200 MHz
SSD veya HDD modeli
1 TB Kingston SSD
Ekran kartı
RX 6700 XT
Anakart
B450 Plus
İşlemci
R5 5600
Ekran kartımla çoğu hikayeli oyunda drop yiyorum ve normalden daha az FPS alıyorum.

Eki Görüntüle 575023

Stres testi sonucu böyle.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sistem bu ama FPS değerlerim bu videodaki gibi değil. Yardım edin.

Ekran kartımla çoğu hikayeli oyunda drop yiyorum ve normalden daha az FPS alıyorum. Eki Görüntüle 575023
Stres testi sonucu böyle.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sistem bu ama FPS değerlerim bu videodaki gibi değil. Yardım edin.

Stres testi sonucu.

Dosya Ekleri

• image.png
    image.png
    67,6 KB · Görüntüleme: 46
Sistem olarak benim sistemimin özellikleride aynı bende aynı sorunu yaşıyorum. Düşük ayarlarda bile Cs-go da ortalama 40 fps 15-20 lere düştüğü bile oluyor. O kadar çok şey denedim ki herşeye rağmen sonuç değişmedi.Ayrıca video izlerken bile internetten ufak tefek donmalar mevcut. Şimdi sorun ile ilgili arama yaparken konunuzu gördüm. Umarım yardım edecek birileri çıkar.

Benim düzeltmek için yaptıklarım
-yeniden windows kurulum
-WQHL driver kurulumu ddu ile kaldırıp
-Cs- go samsung 960 500gb ssd ye kurmak
-internetteki çeşitli Amd adranelin ayarlarını yapmak
-windows güç ayarlarını düzeltmek
-İşlemci ısıdandır diye mx-4 ile macun değiştirdim
-Amd en son işlemci ve chipset yazılımlarını kurdum
-anakart bios güncellemesi yaptım

aklıma gelenler bunlar.

Son düzenleme:
Sistem olarak benim sistemimin özellikleride aynı bende aynı sorunu yaşıyorum. Düşük ayarlarda bile CS:GO'da ortalama 40 FPS 15-20'lere düştüğü bile oluyor. O kadar çok şey denedim ki her şeye rağmen sonuç değişmedi. Ayrıca video izlerken bile internetten ufak tefek donmalar mevcut. Şimdi sorun ile ilgili arama yaparken konunuzu gördüm. Umarım yardım edecek birileri çıkar.

Benim düzeltmek için yaptıklarım
-Yeniden Windows kurulum
-WHQL driver kurulumu DDU ile kaldırıp
-CS- GO Samsung 960 500GB SSD'ye kurmak
-İnternetteki çeşitli AMD Adrenalin ayarlarını yapmak
-Windows güç ayarlarını düzeltmek
-İşlemci ısıdandır diye MX-4 ile macun değiştirdim
-AMD en son işlemci ve chipset yazılımlarını kurdum
-Anakart BIOS güncellemesi yaptım

Aklıma gelenler bunlar.

Teşekkür ederim deneyeceğim hepsini inşallah sende bir çözüm bulursun.

Arkadaşlar uzun uzun araştırmalar sonucunda sorunun B450 AORUS PRO (rev.1.0) anakartıımın yüklemiş olduğum bios sürümünün F62c beta olduğundan dolayı sıkıntı çıkardığını yabancı forum sitelerindeki makaleleri okurken keşfettim sürüm hatalı imiş. Yeni yayınlanan f63 tam sürümünü kurunca yaşadığım fps drop sorunu düzeltdi. Böyle bir sıkıntı yaşayıp da çözüm bulamayan arkadaşlar direkt olarak yayınlanan tam bios sürümlerini yükler ise problemleri giderilmiş olacaktır. @Walker0

Yeni konular

Geri
Yukarı