R5 5600 RX 6700XT sistemde soğutucuya gerek var mı?

Hocam undervolt yapmanın performansa etkisi yok diye biliyorum nasıl düşürüyor performansı açıklar mısınız lüften?
Düşüyor. Sentetik testlerde bunu görebiliyorsun.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu videoya bakabilirsin.

Kendi sisteminde de yaptığımda tek çekirdek performansı düştü.

Valla arkadaşlar pek anlamıyorum bu işlerden ne yapmam gerekir ek birşeye gerek varmı?
Kasam bu;

Valla arkadaşlar pek anlamıyorum bu işlerden ne yapmam gerekir ek birşeye gerek varmı?
Kasam bu;

Kasam bu;
Ayrıca kasamda;
Xpg 8×2 ram
Corsair M2 280gb SSD
Wd blue 1 TB hdd
650w 80 plus bronze

Dosya Ekleri

• IMG_20230123_215924.jpg
    IMG_20230123_215924.jpg
    131,6 KB · Görüntüleme: 28
  • IMG_20230123_215924.jpg
    IMG_20230123_215924.jpg
    131,6 KB · Görüntüleme: 18
Yanlış görmüyorsam kasa mesh değil bu da ısının artma nedenlerinden biri, ikincisi masanın altında bu da aldığı serin havayı azaltır ve halının üstünde muhtemelen bu da etkiler bir işlemci soğutucu gerekecektir.

Yanlış görmüyorsam kasa mesh değil bu da ısının artma nedenlerinden biri, ikincisi masanın altında bu da aldığı serin havayı azaltır ve halının üstünde muhtemelen bu da etkiler bir işlemci soğutucu gerekecektir.
Peki fp olarak önereceğin soğutucu varmı?

Düşüyor. Sentetik testlerde bunu görebiliyorsun.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu videoya bakabilirsin.

Kendi sisteminde de yaptığımda tek çekirdek performansı düştü.
Evet gördüm hocam cinebench puanları ve %1 low değerleri falan düşüyor teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı