Çözüldü R5 5600-RX 6800 sistem donma

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Yusuf Liebert

Hectopat
Gaming gen TR sitesinden sipariş ettiğim MAXIMA-6800 adlı sistemi 2 gündür kullanmaktayım. Sistem yük altına girdiğinde anlık donmalar gerçekleşiyor ve internet bağlantısı kopuyor. Ethernet kablosunu çıkarıp taksam da durum değişmiyor. Ayrıca bilgisayar kapanmıyor veya yeniden başlatılamıyor o yüzden restart atmam gerekiyor. FurMark'ta GPU stres testi yaptığımda bir sorun olmadı ama God of War ve A Plague Tale: Requiem oyunlarında en yüksek ayarlarda oynamaya başladıktan 3-4 dakika sonra bu sorunu yaşıyorum. Pazartesi günü teknik servise kargo ile göndermeyi düşünüyorum. Sizce neden kaynaklanmış olabilir?

Çözüm
Normal değerler gibi duruyor bence geri göndermelisin sistemi.
Öyle yapacağım gibi duruyor yukarıdaki bağlantıya baktım o arkadaş da çözüm bulamadığı için göndermiş.

Arkadaşlar sistem ile alakalı yeni bir gelişme var. Ethernet kablosunu çıkarıp internet bağlantısını kestiğimde tam yükte de sorunsuz çalışıyor. Bahsettiğim sorun sadece Ethernet kablosu bağlıyken oluyor. Sizce neden olmuş olabilir? Teknik servise göndermem gerekli mi?

Bios pilini çıkarıp tekrar taktığımda sorun düzeldi arkadaşlar. Teknik servise göndermeme gerek kalmadı. Konu kilitlenebilir.
Belki sorunun çözülür deneyebilirmisin?

Normal değerler gibi duruyor bence geri göndermelisin sistemi.
Öyle yapacağım gibi duruyor yukarıdaki bağlantıya baktım o arkadaş da çözüm bulamadığı için göndermiş.

Arkadaşlar sistem ile alakalı yeni bir gelişme var. Ethernet kablosunu çıkarıp internet bağlantısını kestiğimde tam yükte de sorunsuz çalışıyor. Bahsettiğim sorun sadece Ethernet kablosu bağlıyken oluyor. Sizce neden olmuş olabilir? Teknik servise göndermem gerekli mi?

Bios pilini çıkarıp tekrar taktığımda sorun düzeldi arkadaşlar. Teknik servise göndermeme gerek kalmadı. Konu kilitlenebilir.

Son düzenleme:
Çözüm

Geri
Yukarı