R5 5600 RX 6800 sistem boot etmiyor

Timci

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. RX 6800, Corsair VS650, Ryzen 5 5600, ASUS B350M-A anakart var. Full yükte oyun oynarken bilgisayardan görüntü gitti ve ekran kartı full hızda çalışmaya başladı. Bilgisayarı kapatıp açtığımda görüntü gelmedi. Ekran kartı tekrar full hızda çalışmaya başladı. Ne yapabilirim? Arıza neden kaynaklanıyor olabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Tüm gücü kestikten sonra bios pilini çıkarıp denediniz mi ?

Tüm gücü kestikten sonra bios pilini çıkarıp denediniz mi ?çıkarıp denedim ancak
Çıkarıp takıp denedim ancak yine aynı. PSUda sorun olsa PCI-E kablolarını takmadan bile full fanda çalışmazdı heralde değil mi? Ekran kartının yanmasından korkuyorum

Tüm gücü kestikten sonra bios pilini çıkarıp denediniz mi ?
Mouse ışığı yanıyor, ekran kartı full fanda dönüyor ve görüntü yok. Olay bu şekilde.

Bende benzer sorun var da her açılışta PSU kapatıp statik alıp öyle görüntü alabiliyorum. Bios pili takmıyorum bu yüzden. Aynı şey olabilir diye demiştim. Bende de aniden oldu oyun oynarken gitti 4 aydır bu şekilde kullanıyorum. Umarım masraf çıkartmadan çözülür sorunun.

Bende benzer sorun var da her açılışta PSU kapatıp statik alıp öyle görüntü alabiliyorum. Bios pili takmıyorum bu yüzden. Aynı şey olabilir diye demiştim. Bende de aniden oldu oyun oynarken gitti 4 aydır bu şekilde kullanıyorum. Umarım masraf çıkartmadan çözülür sorunun.
Çözemedim gitti. Arkadaşlardan destek bekliyorum. :)

Edit: PCI kablolarını takmasam bile yine full fanda açılıyor. Bundan dolayı anakart arızalı olma şansı nedir?

Son düzenleme:
Çok saçma gelebilir ancak dönüştürücü kullanıyor musunuz? VGA to HDMI gibi. Sorununuz sandığınız kadar büyük bir sıkıntı değil dönüştürücü kaynaklı da olabilir.

Farklı bir monitörde vs. dener misiniz?
Hocam şu şekilde hiç bir DP veya HDMI kablosu takmadan PC'yi çalıştırdığım zaman da full hızda dönüyor. Ayrıca çift monitör kullanıyorum zaten, dönüştürücü ikinci monitörümde. Ana monitörle açmayı denediğim de oldu. Gerçekten son çare anakart ve PSU değiştirmek olacak gereksiz masrafla. Yeter ki ekran kartı bozulmamış olsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı