R5 5600 - RX 6800XT sistemde oyunlarda GPU kullanılmıyor

Kraat0s

Zeptopat
Daha fazla  
Ekran kartı
RX 6800 XT
İşlemci
Ryzen 5 5600
Ryen 5 5600 RX 6800 XT beraber kullanıyorum, oyunlarda ekran kartı tam kullanamıyor tam performans alamıyorum. Hele ki FPS artsın diye FSR falan açınca daha çok kullanım düşüyor. Ne yapmalıyım?

Ne derecede bir darboğazdan söz ediyoruz? 1080p çözünürlükte mi oynuyorsunuz?

Ne derecede bir darboğazdan söz ediyoruz? 1080p çözünürlükte mi oynuyorsunuz?
Dying light 2 2k çözünürlükte oynuyorum . Fsr açtığımda gpu kullanımı %75 %80 civarında . O arada işlemci kullanımıda %80 civarlarında izliyor. Bazen çatılarda %90 civarına çıktığınıda gördüm ama .

Hangi oyunlarda yaşıyorsun bu durumu? FPS değerlerin ne durumda? Oyunları hangi çözünürlükte oynuyorsun?
Şu an Dying light 1 ve 2 de farkettim . Çözünürlük 2k kullanıyorum . Dying light 1 de 170 fps civarı alıyorum gpu kullanımı %85 falan görüyor maksimum genelde

Bu derecedeki darboğaz OC ile çözülebilir. İşlemciye herhangi bir hız aşırtma veya undervolt işlemi uyguladınız mı? Anakart ve işlemci soğutucunuz nedir?

Bu derecedeki darboğaz OC ile çözülebilir. İşlemciye herhangi bir hız aşırtma veya undervolt işlemi uyguladınız mı? Anakart ve işlemci soğutucunuz nedir?

Manuel olarak bir işlem uygulamadım işlemciye. İşlemciyi stok fanıyla kullanıyorum, anakartıda kasanın arkasındaki fanla. Güç kaynağıyla ilgili olabilir mi acaba 650W güç kaynağı kullanıyorum?

Manuel olarak bir işlem uygulamadım işlemciye. İşlemciyi stok fanıyla kullanıyorum, anakartıda kasanın arkasındaki fanla. Güç kaynağıyla ilgili olabilir mi acaba 650W güç kaynağı kullanıyorum?
Sanmıyorum. Güç kaynağınızın modeli nedir? Güç kaynağı kaynaklı bir problem olsaydı daha farklı problemler olabilirdi.

Corsair VS 650 kullanıyorum.
Pek iyi bir güç kaynağı değildir. Aynı zamanda eski bir güç kaynağı. AIDA64 yazılımındaki sistem kararlılık testinde görselde verdiğim gibi seçerek test yapın. Sonuçları rapor edin.

1712347557617.png

Geri
Yukarı