R5 5600 + RX 7600 sıcaklık değerleri normal mi?

mssfxwas

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, malumunuz Türkiye genelinde sıcaklıklar yüksek seviyelerde geziyor. Ben İstanbul'da ikamet ediyorum ve şu an bulunduğum konum 32 derece civarında. Ryzen 5 5600 ve RX7600 sistemde Forza 4 oynarken işlemci sıcaklığım 75-80 arasında geziyor ara sıra 81 82 gördüm. Boşta ise 40-50 arası geziyor. Kasa yanı açık değil. Bu değerler normal midir?
Kasa: Dark X-FORCE DKCHXFORCE RGB Fanlı ATX Oyuncu Kasası Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe
CPU soğutucu: Snowman M200 İşlemci Soğutucu Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

Okumadınız galiba CPU soğutucu Snowman M200 model kule tipi soğutucu. Kasanında önünde açıklık var yarı mesh.

Yarı mesh değil ufacık 2 bölge var açık olan. Sadece 1 fanın önü açık o açılıkta tam değil, geriye kalan 2 fanın önü kapalı. Doğru düzgün soğutma sağlayamazsınız oradan.
Soğutucuyu görmedim mesajı düzenledim hemen ancak soğutucunuzda öyle üst seviye bir soğutucu değil. O sıcaklık değerlerini stok fanla alıyorsunuz zaten. İşlemci daha iyi bir soğutucuyu hak ediyor.

İmkan varsa bu model alınabilir.

Arkadaşlar merhaba, malumunuz Türkiye genelinde sıcaklıklar yüksek seviyelerde geziyor. Ben İstanbul'da ikamet ediyorum ve şu an bulunduğum konum 32 derece civarında. Ryzen 5 5600 ve RX7600 sistemde Forza 4 oynarken işlemci sıcaklığım 75-80 arasında geziyor ara sıra 81 82 gördüm. Boşta ise 40-50 arası geziyor. Kasa yanı açık değil. Bu değerler normal midir?
Kasa: Dark X-FORCE DKCHXFORCE RGB Fanlı ATX Oyuncu Kasası Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe
CPU soğutucu: Snowman M200 İşlemci Soğutucu Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

Soğutucunuz kötü hocam sizinki iyi bile soğutuyor. 5600 yaz aylarında yanıyor.

Ben bu modeli kullanıyorum aynı işlemcide 73-74'ü geçmedi Battlefield 2042'de.

Yeni konular

Geri
Yukarı