R5 5600 SE 214-XT sıcaklık değerleri nasıl?

Yusufs01

Centipat
Yer
İstanbul,esenyurt
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Anakart: MSI B450M -A PRO MAX İşlemci: Ryzen 5 5600 | Ram: 2x8 3200Mhz | Ekran Kartı: MSI RTX 4060 | Kasa & PSU: BitFenix Nova Mesh SE 600W 80+ Tempered Glass | Monitör: ASUS TUF GAMING 23.8 VG249Q1R
Meslek
Öğrenci
RAM
16 GB CL 16 3200MHZ
Ekran kartı
Msi RTX 4060
Anakart
Msi B450M A-PRO-MAX
İşlemci
Ryzen 5 5600
Merhaba. Bugün internetteki araştırmalarım üzerine yazda yaklaştığı için Ryzen 5 5600 işlemcim için ID-Cooling SE 214XT markalı hava soğutmayı aldım stok fan kullanırken hiç sıcaklıklara bakmadım fakat soğutmayı montajlarken termal macunu çok fazla süremedim içerisinde az vardı soğutmayı taktıktan sonra sistemim boşta iken 40-45 derece arası bir sıcaklıkta yük altında deneybileceğim oyun olarak Mafia Definitive Edition 1 vardı onu açtım Core Temp maksimum 60 derece gösterdi Afterburner ise maksimum 58 derece gösterdi bunlar normal değerler mi acaba? Bu konu hakkında bilgim yok çünkü.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. Bugün internetteki araştırmalarım üzerine yazda yaklaştığı için Ryzen 5 5600 işlemcim için ID-Cooling SE 214XT markalı hava soğutmayı aldım stok fan kullanırken hiç sıcaklıklara bakmadım fakat soğutmayı montajlarken termal macunu çok fazla süremedim içerisinde az vardı soğutmayı taktıktan sonra sistemim boşta iken 40-45 derece arası bir sıcaklıkta yük altında deneybileceğim oyun olarak Mafia Definitive Edition 1 vardı onu açtım Core Temp maksimum 60 derece gösterdi Afterburner ise maksimum 58 derece gösterdi bunlar normal değerler mi acaba? Bu konu hakkında bilgim yok çünkü.
Aida64 indirip teste sokarmısınız. Mafia D.E1 nasıl bir oyundur bir şey diyemeyeceğim. Test daha sağlıklı olacaktır. Yinede iyi dereceler

İşlemci sıcaklığı Full yükte 70-80 dereceye kadar normal.

Aida64 indirip teste sokarmısınız. Mafia D.E1 nasıl bir oyundur bir şey diyemeyeceğim. Test daha sağlıklı olacaktır. Yinede iyi dereceler
yükleyip deniyorum hocam test bittiğinde sonuçları paylaşırım

hocam programı kurdum şimdi ne yapmam gerekiyor arayüz bu şekilde
1713463339257.png

Hocam bi 10 dakika boyunca stress test yaptım o kadar vaktim vardı dikkatle izledim hiçbir şekilde 60 derece üstüne çıkmadı

Son düzenleme:

Geri
Yukarı